• |
ide | kryesore

Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Sali Berishës

Arkiva, Lajme, Të fundit
Sali


Gjykata e Apelit i ka dhënë vulën e Partisë Demokratike ish-kryeministrit Sali Berisha.

Trupa gjykuese vendosi të mos pranojë ankimimin e Enkelejd Alibeajt duke lënë në fuqi vendimin e gjyqtarit Agron Zhukri.

Vendimi i trupës gjykuese, i cili përbëhet nga Alma Ahmeti, Iliba Bezati dhe Elona Toro, është i formës së prerë duke i dhënë fund pas 3 vitesh betejës ligjores në dyert e gjykatës për fatin e partisë më të madhe opozitare në vend.

Deputeti i PD-së, Flamur Noka në një deklaratë për mediat u shpreh kjo është një ditë e mirë për demokratët.

“Sot është një ditë e mirë për të gjithë demokratët. Zëri i tyre megjithëse në oazin e padrejtësisë u gjetën gjyqtarë më integritet që i dhanë zë të vërtetës që po zvarritej prej 3 vitesh.

E vërteta që janë demokratët ata që vendosin për PD.
Demokratët sot janë të bashkuar, sot vendimi i gëzon ata, por sot është një ditë e e keqe për regjimin.

Një opozitë e përcarë ka marrë fund, sot Shqipëria ka një PD të vërtetë dhe një opozitë të bashkuar dhe të vërtetë”, tha ai.


25 Comments

 1. boll mbas 3 vitesh perdorimi deri ne cperfytyrim i lulzim bashes per te shkatrru opoziten , jeper vendimi .

   1. Nga fotoja më me dinjitet më duket Bardhi që nuk ka ngritur 2 gishtat si gjekmarkaj, sepse të dy në një farë mënyre kanë kontribuar në zvarritjen e vulës!

 2. O flamur mos shohim ne 2025 nje bashkëpunim ps-pd.
  Une skam me bashen e alibeajn se atyre ndërkombëtarët kane 2 vjet qe jua kane heq vizen se s’kanë ndikim ne popull
  Po edhe ty friken ta kesh se na kujton protesten e traut qe bere grevthysin.

 3. Dite ahume e keqe per edi Ramen dhe banden e tij kriminale me emrin Partia Socialiste e Shqiperise,banda me e madhe kriminale ne bote per nga numri i saj dhe parate e krimit qe qarkullon,krimet ndaj jetes,ndaj prones dhe rrjetet nderkombetare te trafikimit te droges !
  Edi Rama,jep doreheqjen,bashke me banden tende qe keni inkriminuar administraten me hir a me pahir,do jeni perballe drejtesise, e sigurte kjo,mos e mendo Dubain monster,do te sjellim ne thes ketu !

  1. Trap. Vulen ja dha Rama per arsyet e veta. Apo ja futem kot. Ore e ka apo nuk e ka drejtesine ne dore Rama? Po sikur ne shperblim te kesaj te denohet plaku komunist?

   1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

    O kar, pse nuk e dënuan prej 2013? Mutin i hanë, se me gjykata ndërkombëtare nuk ka bir kurve që mund ti gjejë shkelje ligji Berishës.

    1. O loqe. Denimi i plakut komunist eshte sebepi i atyre qe vrau ne bulevard. Prandaj dhe do rrini gjate ne opozite se nuk ju ndahet shpirti nga komunistet dhe plaku komunist. Se keni dhe nje problem te madh qe keni frike ta pohoni qe plaku ka qene edhe spiun edhe komunist.

  2. Jep dorheqjen o dreq, jepe.
   Pse nuk e jep?
   Nuk u ngope me pushtet,?
   Do hash dynjanë po i fitove zgjedhjet dhe një herë.

 4. futjani ne bythe ate vule Salih Berishes se nuk i hyn ne pune askujt Ai do ngelet non grata dhe ne arrest shtepie

 5. Pas vendimit qe i heq vulen dhe e ben X E R O shokun Luli Basha , ky i fundit ka rene ne nje gjume

  te thelle dhe do zgjohet nas vitit 2045.

 6. lulit dikush duhet ti shpjegoje se ne politike ashtu si ne jete nuk ecet me qoka ,lulit cdo gje i eshte falur rruges pa asnje merite …..luli nuk prodhon vota ,e mori ambasada ne qafe lulin se kujtoi se mileti do ikte nga saliu se u shpall nongrata ,not so easy luli …….

 7. Gazeta Tema bashke me Meri gelbazen ,Gjelen,Frrokun,Sokol Pallen,Idajet Bythqirin ,Hasgani,Minxhozin e shume lepirsa te tjere jane sot heshtje mortore! Nuk po e botojne vendimin e gjykates se apelit! Pas tre vitesh vreri qe kane derdhur kunder PD jane ne heshtje mortore keta hajdut qe nuk kane len studio te tv- te gruaqirit Edvin mavija, qe kane perdorur parat e taksapaguesve shqiptar nepermhet mavijes Edvin! Megjithate Partia Demokratike tani qe mori vulen duhet te organizohet dhe te bej zgjedhjet ku te gjejne nje figure perbashkuese qe tu prij shqiptareve per ta hedhur ne Lane regjimin e matrapazit Edvin mavija!

 8. Rama dhe se u mbështet nga Amerika e Sorosi abuzoi aq shumë duke menduar që Amerika kushdo qoftë në administratë do ta vlerësonte . Arriti bile atje sa të bënte pazare me dhëndrin e Trump!!
  Mirëpo këto Amerika nuk i pëlqen dhe ta fut pak nga pak. Dhe Berisha kështu e hëngri.
  Përfundimi është që Rama të pregatisi plaçkat për ke vendi sepse zullumet e tij janë të shumta!!

 9. Rama qe ka kapur drejtesine i jep kriminelit serb salih karaxhic vulen,ka tre vjet qe i tregon perralla shpellkareve te tij qe drejtesia eshte e kapur nga rama,sot drejtesia tregoje qe nuk pjerdhe per rame,por ky vendim i shkon per shtat rames sepse salihu eshte non grata nga shba,cfare do bente salihu me shpellkaret e tij neqoftese vula do shkonte nga basha?shpellkaret e syrit do thonin diktatura e rames e plot brockulla te tjera,portani nje gje ka ngelur salihu nga ballkoni do vulose dokumenta partie,deri ku te ngordhe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *