• |
ide | kryesore

Ngeli pa vulë, Basha zbulon lëvizjen e radhës

Arkiva, Lajme, Të fundit
Basha


Lulzim Basha ka bërë lëvizjen e parë pasi Gjykata e Apelit i hoqi vulën e PD-së, për t’ia kaluar Sali Berishës.

Zyra e shtypit ka njoftuar se sot ne 17:00, Basha mbledh strukturat, për hedhjen e hapave te radhës.

Vijon…


25 Comments

 1. Cilat struktura o qyqar !
  Sot moten fund pazaret e ndyra qe ke bere ne kurriz te Demokrateve,te iku mundesia e emrimit te kandidateve dhe mercenareve perkundrejt pageses qe benin !
  More fund,ne te semes o mashtrues,çfare do iu thuash mekembesve qe ke genjyer deri me sot,boll o mashtrues,boll !
  Je pa vule,pa fonde zyrtare qe merrje nga edi rama,tani meqense je i zhytur nen pantollonat e edi rames,moa harro ti sherbesh duke bere nje parti te re !!!!!!!
  Paç mallkimin e zotit qe le Demokeatet rrugeve,e pjesen me te madhe pa atdhe duke emigruar sepse bytha jote e ndyre i shiti te edi rama,o monster.

   1. Prandaj jeni te dhjere ju plehra,hajdute e drogaxhije te piste ?!
    Orteku ka rreshqitur dhe nje levizje dhe shkeputet e mjere ke ze perpara se nuk behet me o hajdut e mi kanalesh qe paguhesh me taksat e popullit per te komentuar ketu,o mjeran e qyqar i dhjere por krenar se je patronazhist,spihun,dhe antar i bandes me te madhe kriminale qe ka njohur koha,Partise Socialiste te Shqiperise se drejtuar nga Narkos.

 2. Rama qe ka kapur drejtesine i jep kriminelit serb salih karaxhic vulen,ka tre vjet qe i tregon perralla shpellkareve te tij qe drejtesia eshte e kapur nga rama,sot drejtesia tregoje qe nuk pjerdhe per rame,por ky vendim i shkon per shtat rames sepse salihu eshte non grata nga shba,cfare do bente salihu me shpellkaret e tij neqoftese vula do shkonte nga basha?shpellkaret e syrit do thonin diktatura e rames e plot brockulla te tjera,portani nje gje ka ngelur salihu nga ballkoni do vulose dokumenta partie,deri ku te ngordhe

 3. qeka gezuar sot Saliu me Liken. Po me shum nga te gjith do jet gezuar Rama. Me nje opozit qe tani zyrtarisht ka nje non-grata ne krye, Rama e ka te sigurt mbreterimin edhe pse i ka qi ropt ne vjedhje e drog. Euro tatepjet e ska ndalje nga leku piset. Tani qe ka kete perball, hajde mbaje liderin global.

  1. Jo non grata po edhe terrorrist ta kishin shpallur Berishen, une do ta votoja pa asnje menyshje, me kushtin e vetem qe te ishte burre i mire e te mendonte per vendin. Fatkeqesisht ai nuk eshte i tille.
   Nuk me tregon Amerika mua se ke te votoj. Historia ka treguar qe ajo mbeshtet vetem dektatoret dhe ben ceshte e mundur qe ti mbaje ato ne pushtet.

   1. O As spathi, ç’iu gjet Berishes e keqe? Asgje, veç te mira. Qe ka respektuar ligjin, shtetin, dhe familjen. Ato fjale i ke per KM e tanishem. Ate e mbeshtet Ameriqia sepse ai eshte diktatori aktual.

    1. Seriozisht e ke?
     Po korrupsioni gjate qeverisjes se tije?
     Po super korrupsionin e dy femijeve te tij.
     Per arsye pune kam pas kontakt te drejtperdjte me eksponentet kryesore te PD dhe i njof personalisht. Shumica derrmuese jane llumi i shoqerise.
     Ajo qe nuk i fal Berishes une, eshte vendosja
     e Bashes si kryetar i PD. I ka bere nje dem kolosal vendit.
     Qeveria aktuale kurrsesi nuk mund te krahasohet ne ate te Berishes. Me keq nuk ka ku te shkoje me, vetem diktatura apsolute eshte me keq.
     Megjithate kjo kurrsesi nuk amniston Berishen.

 4. Me thene te drejten une Bashen e mirekuptoj, ai te pakten po mbush xhepin.
  Po keto budallenjte qe i vine nga pas nuk arrije dot ti kuptoj…

  1. Te krijoj partine me emrin llumi i pershtatet ky emer normalishte te mari edhe tabaken si eksperte dhe e ka te sigurte fitoren

 5. Te krijoj partine me emrin llumi i pershtatet ky emer normalishte te mari edhe tabaken si eksperte dhe e ka te sigurte fitoren

 6. Per te marre veten sot kryebanditi therret Asamblene e Bandes ne pushtet per te gjetur menyra se si te shpetojne nga Sali Berisha,edi nuk ka vrime qe do te shpetoje ne bote,harroje !
  80 %e administrates po ben gati rreckat per te emigruar,e dine se kane vjedhur,firmosur apo dreqosur punet e shtetit dhe viuuuuu,ikni funderrina,ikni.
  Me kaq u mbyll historia juaj e turpit,vjedhje,plaçke,droge e krim.Ikni monstra.

 7. Me pare thuhej
  Rama kontrollon drejtesine dhe s’ja jep vulen saliut
  Tani thuhet
  Rama kontrollon drejtesine dhe i jep vulen saliut

  Saliu thote rama bashkepunon me bashen dhe nderkohe gjykata i jep vulen(dhe shume mire ben se ai i ka votuesit)
  Basha thote rama ka bere marreveshje me berishen se me moren vulen

  Nje popull ne delir mendor praktikisht ,qe i mbeti jeta pas ketyre idioteve qe ka per politikane keto 20-30 vjetet e fundit .
  Nderkoge qe keta sistemojne jetet e tyre ,femijet ,shkollat ,investimet(ne emer te te treteve) popoll ziu grindet portaleve e kudo tjeter per keta idiote …….
  Nese kjo nuk eshte cmenduri kolektive ,atehere cfare eshte ?
  Bojkotojini keta shkerdhata perjetesisht se i provuat keto 30 vjet …….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *