• |
ide | kryesore

U kap në flagrancë duke vjedhur televizorin e një banese, arrestohet 47-vjeçari

Lajme, Të fundit


Kapet në flagrancë duke vjedhur një televizor 47-vjeçari në Kavajë. Mësohet se është arrestuar Armand Shefiti pasi u kap në flagrancë duke vjedhur televizorin e një banese.

Bëhet me dije se Shefiti gjatë periudhës maj-qershor 2024 ka qenë autor i katër vjedhjeve të tjera në lagjet e Kavajës. Me rastin do të merret Prokuroria Durrës.

Njoftimi i Policisë:

Kavajë

U kap në flagrancë duke vjedhur një televizor, në një banesë, vihet në pranga 47-vjeçari.

47-vjeçari dyshohet dhe si autor i 4 vjedhjeve të tjera të kryera gjatë 2 muajve të fundit.

Komisariati i Policisë Kavajë, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërive në fushën e vjedhjes së pronës dhe pasurisë, organizoi dhe finalizoi operacionin policor të koduar “Foreign”, si rezultat i të cilit u arrestua shtetasi A. Sh., 47 vjeç, banues në Vlorë. Vihet në pranga shtetasi Armand Shefiti.

Nga veprimet hetimore dyshohet se ky shtetas, gjatë periudhës maj-qershor 2024, në 4 raste, ka vjedhur në lagje të ndryshme në Kavajës.

Materialet procedurale i kaluan Porkurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *