• |
ide | kryesore

Vulën e mori Berisha, vjen reagimi i Ilir Metës

Arkiva, Lajme, Të fundit
Ilir Meta


Presidenti i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka reaguar në lidhje me vendimin ne Apelit që i dha vulën e PD ish-kryeministrit Sali Berisha.

Ai deklaroi se mori fund odiseja e manipulimit dhe kapjes së drejtësisë, me synim shkatërrimin e pluralizmit politik në ven dhe PD si partia që e solli pluralizmin në vend.

Në konferencën e tij për mediat, Meta shtoi se vula u mor nga kthetrat kriminale dhe iu rikthye demokratëve.

“Përshëndes vendimin që rikthen vulën te demokratët dhe demokratet dhe e heq nga kthetrat kriminale të Ramës.

Ka kaluar një kohë e gjatë nga vendimi legjitim i gjyqtarit i cili mori pikërisht këtë vendim në përputhej me ligjin. Ka qenë një odise e tërë tjetërsimi e manipulimi, kapje në të gjithë nivelet e drejtësisë. U demonstruar për të shkatërruar pluralizmin dhe PD si forca e parë që solli pluralizmin”, tha Meta.


5 Comments

  1. Rama qe ka kapur drejtesine i jep kriminelit serb salih karaxhic vulen,ka tre vjet qe i tregon perralla shpellkareve te tij qe drejtesia eshte e kapur nga rama,sot drejtesia tregoje qe nuk pjerdhe per rame,por ky vendim i shkon per shtat rames sepse salihu eshte non grata nga shba,cfare do bente salihu me shpellkaret e tij neqoftese vula do shkonte nga basha?shpellkaret e syrit do thonin diktatura e rames e plot brockulla te tjera,portani nje gje ka ngelur salihu nga ballkoni do vulose dokumenta partie,deri ku te ngordhe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *