• |
ide | kryesore

Filmat, ku aktorët kryesor kanë qënë me vërte të dehur

Arkiva, Paparazzi


Në filmin ‘Lost in Translation’, Bill Murray luan një yll filmash që filmon një reklamë të uiskit. I inatosur me performancën e tij, ai i thotë drejtorit: “Ky nuk është uiski, ky është çaji i ftohtë, nuk e bëj deri sa të më jepni uiski të vërtetë”, mirë, ne mund të imagjinojmë se çfarë mund të ndodh më pas. Në fakt, një thënie e famshme e Hollivudit për aktorët në vendin e xhirimeve thotë: “Nëse ata pinë uiski, është çaj. Nëse pinë çaj, është uiski”.

Sepse disa aktorë zgjedhin të injorojnë mendimet e regjizorëve dhe metodat e tyre, e kështu bëjnë si duan vetë. Të aktrosh si i dehur është mirë, por duke qenë të dehur me të vërtetë, kjo mund t’u japë atyre performancën që po kërkojnë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *