• |
ide | kryesore

(VIDEO) Shikoni tunelet ku fshihej droga në Tiranë, pranga 7 personave

Arkiva, Lajme, Të funditDrejtori i Policisë së Tiranës, Ardi Veliu njoftoi finalizimin e një operacioni antidrogë ku u sekuestruan 146 kg kanabis dhe 220 bimë e këtij lloji.

Sipas Veliut, droga u zbulua në një tunel në zonën ndërmjet Valiasit dhe Fushë-Prezës. Veliu njofton se 7 persona janë vënë në pranga.

Mariglen Kallari, 23 vjeç, organizator
Rexhino Kallari, 24 vjeç, organizator
Gazmir Sala, 45 vjeç, ndihmës
Bledar Sala, 26 vjeç, ndihmës
Denaldo Sala, 26 vjeç, ndihmës
Mehmet Domi, 18 vjeç, ndihmës
Janë proceduar 10 shtetas, të punësuar nga shtetasit e ndaluar.2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *