• |
ide | kryesore

Festat e nëntorit, Vladimir Putin mesazh urimi Metës: Të forcojmë lidhjet tona

Lajme, Të funditPresidenti i Rusisë, Vladimir Putin uroi Ilir Metën me rastin e festës së flamurit. Në mesazhin e tij, Presidenti rus vë theksin tek përparimi i marrëdhënieve ruso-shqiptare, që sipas tij, do të sillnin përforcim të paqes dhe stabilitetit në Ballkan dhe në të gjithë Europën.

MESAZHI I URIMIT TË VLADIMIR PUTIN:
Mesazh urimi i Presidentit të Rusisë Vladimir Putin për Presidentin e Shqipërisë Ilir Meta me rastin e Ditës së Flamurit:
SHKËLQESISË SË TIJ
Z. ILIR META,
PRESIDENT I REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË
Tiranë
I nderuar zoti President,
Merrni urimet e mia me rastin e festës kombëtare të Shqipërisë,
Ditës së Flamurit.
Synojmë përparimin e marrëdhënieve ruso-shqiptare. Kjo sigurisht do të ishte në përputhje me interesat thelbesore të popujve të vendeve tona, dhe do t’i shërbente përforcimit të paqes dhe stabilitetit në Ballkan dhe në të gjithë Evropën.
Ju uroj Juve shëndet dhe suksese, ndërsa të gjithë qytetarëve të Shqipërisë u uroj mirëqenie dhe begati.
Me respekt,
VLADIMIR PUTIN
28 nëntor 20171 Comment

  1. te drejten verteten e percaktoj vetem zoti [ te drejtat] duke mos i lene vend askujt per plotesim me mire , dhe shpresoj qe kjo te respektohet nga te gjith vertet e kaluara e angazhimeve te padrejta te fuqive te medha ,shqiptareve nje kombi rreth 15 milionesh me coptimin qe i bene i llane nje kosto katastrofike ekstreme per 100vite ku ende vazhdon ,shpresoj qe kjo xhenerate e re ullheqesish ,te tregohen te ndjeshem per te kuptuar domosdoshmerit ,nga te cilat vin sukseset paqa ,qe nuk jan pazaret interesat padrejtesia antivlera vecse e drejta haku ,duke pare faktet historine ,ulleheqesit e urte dhe sukseseshem pergjat historise zgjilljet e sukseseshme dhe perfundimtare i kan gjetur vetem tek ullzimi zotit e drejta haku ,uroj dhe shpresoj qe me te vetrete paqa dhe harmonia te vine ne ballkan permes kuptimit dhe veprimit te elementeve qartesues gjallerues te saje qe eshte e drejta haku me fjale dhe veprime ku nnuk humb askush vecse ndjehen krenare te gjith ku nge pal clirohen nga pergjegjsia historike dhe pala tjeter clirohet nga padrejtesia duke fituar hakun qe i takon dhe gjith sebashku ne paqe siguri miresi dhe dobi,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *