• |
ide | kryesore

Vlahutin largohet nga Tirana. Kërkohet pasuesi

Lajme, Të funditShtatori i ardhshëm nuk do ta gjejë më në Tiranë Ambasadoren e BE-së Romana Vlahutin. Sipas medias online Exit.al që ka pyetur në Bruksel diplomatja kroate nuk ka arritur ta shtyjë me një vit kohën e qëndrimit të saj në Tiranë kështu që mandati i saj në Shqipëri do të përfundojë më 31 gusht 2018. Sipas një letre që Shërbimi i jashtëm i Be i ka dërguar Exit-it thuhet se afati i fundit për aplikim për pozicionin e pasardhësit të Vlahutin në Shqipëri ishte më 20 shtator 2017. Pra sipas gjasave tashmë ai është ne proces zgjedhjeje dhe do të jetë në Tiranë vjeshtën e ardhshme.

©Lapsi.al

 

 5 Comments

    1. Jashte shqiperise e duam … po jasht sistemit diplomatik te BEse joooo.. Me mire ne BE nje qe ka jetuar dhe i di problematikat tona ( panvarsisht se ka perkrkahur nje force te caktuar politike) se sa ndonje nordik (hollandez pershembull) qe nuk ja ka idene se si funksjonjne gjerat tek ne dhe do jete shume me i prere dhe strikt ( per te mos thene jo miqsor) me ndihmat dhe kriteret qe duhen plotesuar per te hyre ne europe .

      1. ca po flet o xhumerto… ne shqiptaret kur ta dum te keqen ta dum deri ne brez te shtate . Ti po thu jasht vetem nga shqipria. vetem ka inoti.. deri ne brez te shtat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *