• |
ide | kryesore

Ambasadorja e BE, Vlahutin takon Xhafajn në Ministrinë e Brendshme

Lajme, Të funditMinistri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka takuar ditën e sotme ambasadoren e Bashkimit Europian, Romana Vlahutin.

Mësohet se takimi mes tyre është zhvilluar në ambientet e ministrisë së Brendshme.

Ende nuk ka detaje për bisedën që e zhvilluar mes tyre, por ky takim vjen në një moment kur gjykata ka bllokuar pasaportën e ish-ministrit Tahiri, si dhe daljes në dritë të detajeve të reja nga çështja ‘Tahiri’.

 6 Comments

  1. Ky xhafa me reformen qe beri gezoj jo vetem reformen e ambasadoreve ktu be shqiperi por edhe te nderkombetarve jasht.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *