• |
ide | kryesore

Tre kilogram kokainë në çantën e shkollës, pranga fëmijës shqiptar në Itali

Lajme, Të funditDy adoleshentë me orgjinë shqiptare habitën policinë e Breshias në Itali, pasi u kapën me 3 kilogram kokainë në çantën e tyre të shkollës. Sipas policisë 14-vjeçari, emri i të cilit nuk bëhet i ditur, mbante në çantë 3 kilogramë kokainë dhe pas kontrolleve iu gjet kokainë edhe në shtepi. Operacioni u zbulua nga Policia e Breshias, e cila zbuloi në total 15 kilogram lëndë narkotike e dyshuar si kokainë.
Në përfundim të operacion ranë në pranga dy persona, të dy me orgjinë shqiptare. Droga e sekuestruar sipas llogaritjeve që bëri policisë italiane kap vlerën e 4 milion eurove, nëse do të hidhej në treg. Nëntë kilogramë të tjera kokainë u gjetën në shtëpinë e të miturit. Një pjesë e kësaj, rreth 3 kg, mbaheshin edhe në çantën e shkollës, në të cilën, në vend të librave, kishte sajuar mbajtësen e drogës.1 Comment

  1. bravo qelbesira rama,coftira mao LU ce dun,lavirja SERBE VLLAHUTIN,coftira RUQI,drakulla spartak BRAHO,kalbesira FATMIR gjafa.ja arritet qellimit dhe femijet ne shqiperi e ne evrop i bet trafikant.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *