• |
ide | kryesore

Shprehjet e famshme të Angelique Boyer në “Teresa”

F1, Stil“Teresa” është një nga serialet meksikane që gjithë bota u dashurua me të. Shumë vajza mbase janë frymezuar nga karakteri i aktores Angelique Boyer në rolin ‘Teresa’. Shprehjet e saj ishin shumë afër publikut dhe vërtet e pëlqye shumë interpretimi nga aktorja. Boyer madje fitoi cmimin, “Aktorja me e mire e vitit 2010’ per kete rol. Ambicia e saj ishte e madhe, gjithashtu qëllimet e saja ishin të qarta. Këto shprehje kane spikatur shume.

“E urrej të jem e varfër!”

“Të jesh apo të mos jesh, unë jam”

“Vetëm ti mund të përgjërohesh, unë jo”

“Ndjenjat që bezdisin, duhet t’i vrasim”

“Nuk e di si e harxhova kohën time, me dikë të padobishëm si ti”

“S’duhet të eci për të bërë para”

“Për çfarë më duhet falja jote?”

“Gjithmonë do jesh një tip mediokër”

“Dua të jem e jotja, lakuriq”

“Tani po! Kam gjithçka që kam dashur”1 Comment

  1. Po ato shprehjet e serive te fundit kur u zbyth dhe mezi u ripranua nga familja dhe nga ai qe u mashtrua, nuk i paskeni publikuar? Se keto shprehje mund t’i degjosh nga shume vajza sot, nuk ngeli puna deri tek legjendarja Boyer.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *