• |
ide | kryesore

Microsoft lançon sistemin e ri AI

Stil


Microsoft po lançon një sistem të ri AI që shikon gjithçka që përdoruesi i tij bën në kompjuterin e tyre.

Sistemi synon të jetë sikur të ketë një “memorie fotografike” në mënyrë që përdoruesit të mund të kujtojnë atë që kanë parë ose bërë në kompjuterin e tyre. Kjo gjithashtu do ta ndihmojë atë të kuptojë se çfarë dëshiron të bëjë një përdorues më pas.

Por ka të ngjarë të çojë në shqetësime për të dhënat që mbledh. Kompania tha se do t’i lejojë njerëzit të zgjedhin sa dhe çfarë të dhënash mbledh.

Ishte një nga një sërë veçorish dhe produktesh të reja që Microsoft zbuloi në konferencën e tij “Build” këtë javë. Shumica e këtyre veçorive kishin për qëllim sjelljen e mjeteve të AI në Windows, me synimin për ta bërë më të shpejtë dhe më të lehtë krijimin e dokumenteve të reja dhe gjetjen e informacionit.

Konferenca pason njoftimet e mëdha të AI javën e kaluar nga rivali Google, si dhe partneri i ngushtë i biznesit i Microsoft OpenAI, i cili ndërtoi modelet e gjuhëve të AI mbi të cilat bazohet Copilot i Microsoft.


1 Comment

  1. VËRTETË URGJENTE EFEKTIVE SPELL CASTER PËR NDIHMOJNË TË RISHTIN ISH TË DASHURIN DHE TË RUAJNË MARTESËN
    Përshëndetje të gjithëve, emri im Rosalba jam shumë i mbingarkuar nga gëzimi, të gjitha falë Dr.GURU. Im shoq më la për një grua tjetër disa vite më parë dhe isha shumë i dëshpëruar sepse nuk i bëra kurrë asgjë të keqe, mbeta me dy fëmijët e mi dhe një punë që paguhet pak. Pothuajse po hiqja dorë derisa pashë një dëshmi në internet për Dr.GURU se si ai ka ndihmuar shumë njerëz, kështu që e kontaktova çuditërisht 24 orë pasi bëra atë që më kërkon doktori të bëja burri im u kthye një ditë pas magjisë duke lypur. Unë do ta falja dhe premtova se nuk do të largohesha kurrë. Burri im është kthyer për 6 muaj tani dhe ne nuk kemi pasur asnjë problem, jam i kënaqur që nuk dyshova për Dr.GURU. Tani jam i sigurt se ai gjithashtu mund të zgjidhë çdo problem me lehtësim të shpejtë. Ju gjithashtu mund ta kontaktoni atë për ndihmë tani…
    Email: [email protected]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *