• |
ide | kryesore

Kanabisi, Donald Lu dhe Fatmir Xhafaj takohen me drejtorin e Policisë së Shtetit, Ardi Veliu

Lajme, Të funditAmbasadori i SHBA në Tiranë, Donald Lu së bashku me ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj po takojnë Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu.

Mendohet se në qendër të diskutimeve është situata anti-kanabis dhe masat e marra nga policia si dhe operacioni “Forca e Ligjit” për goditjen e grupeve kriminale.

Ndërkohë, Policia Shqiptare dhe ajo italiane kanë filluar monitorimin nga ajri për kultivimin e drogës.2 Comments

  1. i jane vene keq kanabisit dhe realisht kane dhene rezultat dhe po vazhdojn ti bien fort. Shyqyr se ishte bere shqiperia vend trafikantesh

  2. Qe kur ka ardhur Xhafa ka nje angazhim te madh te policise per ta zhdukur kanabisin dhe me sa po shikojm po ja arrin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *