• |
ide | kryesore

Ministri Ahmetaj letër Tatimeve: Jo gjoba biznesit të vogël për gabimet në deklarim

Lajme, Të fundit
arben_ahmetaj_19570.jpgMinistri i Financave, Arben Ahmetaj, i ka dërguar paraditen e sotme një letër Administratës Tatimore, përmes së cilës i kërkon që të mos aplikojnë gjoba për bizneset e vegjël që hyjnë në pragun e TVSH, për gabimet në deklarim, për një periudhë 6-mujore nga fillimi i deklarimit, pra deri në dhjetor.

Në letër ai kërkon që Administrata Tatimore të informojë dhe shpjegojë me korrektesë çdo tatim pagues që preket nga ulja e pragut të TVSH-së, për të garantuar kuptueshmëri sa më të gjerë të procesit dhe shmangien e parregullsive.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *