• |
ide | kryesore

(FOTO) Çfarë ndodh me motin që nga dita e nesërme?

Lajme, Të funditRikthehen reshjet e shiut në disa zona të Shqipërisë. Kështu thuhet në parashikimin e motit që ka bërë për pasditen e sotme dhe nesër nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit.

Parashikimi i motit për pasditen e sotme dhe nesër:

Reshjet

Sot pasdite nuk priten reshje. Nesër priten reshje lokale të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës dhe Elbasan  gjatë pasdites.

Image

Temperaturat

Nesër temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 10 / 21 °C

në vendet e ulëta: 10 / 20 °C

në vendet malore: 5 / 19 °C

Era

Sot pasdite dhe nesër era pritet të fryjë e lehtë, deri mesatare në bregdet.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *