• |
ide | kryesore

FOTO/ Zhduket prej të mërkurës 17-vjeçarja shqiptare, autoritetet irlandeze në kërkim të saj

Lajme, Të funditGarda irlandeze ka lëshuar një apel për një vajzë adoleshente të humbur në Kildare.

17-vjeçarja Olta Dodaj u pa për herë të fundit të mërkurën, më 11 prill, rreth orës 14.45 në Newbridge.

Garda është duke apeluar në komunitetin shqiptar në Irlandë.

Olta është përshkruar e gjatë 160 cm, me një trup të imëtë, flokë të gjatë kafe dhe sy kafe.

Çdokush me informacion kërkohet të kontaktojë Newbridge Garda Station.1 Comment

  1. ” Garda është duke APELUAR në komunitetin shqiptar ” ..

    O gazetare… Gjej nje fjale tjeter ( shqip) per temrin APELUAR qe ke perdorur se nuk shkoooooon.

    Duhet shqiperim dhe jo perkthim fjale per fjale me “Google translate”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *