• |
ide | kryesore

Vlahutin apel nga Lezha: Mos ikni nga vendi për azil, Shqipëria është pjesë e Europës

Lajme, Të funditAmbasadorja e Bashkimit Evropian Romana Vlahutin ka qenë sot në Lezhë, ku bashkë me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj ka marrë pjesë në Forumin e Sigurisë. Ajo ka zgjedhur këtë aktivitet për t’i bërë thirrje qytetarëve të mos ikin nga vendi për të kërkuar azil pasi është humbje kohe dhe kosto për ta.

Shqipëria nuk ka nevojë të shkojë në Europë, pasi ajo është në hartën e Evropës. Një thirrje nëse mendoni të gjeni ndonjë mënyrë tjetër për të lëvizur nga vendi mos e bëni përmes idesë që të kërkoni azil. Mos ikni nga vendi për azil. Azilkërkimi është për ata njerëz që kanë kaluar përndjekje të tmerrshme, si ata që kanë ikur nga Siria e Afganistani. Mos ju besoni atyre që ju japin ide të tilla për të punuar se është humbje kohe dhe kosto”, – tha Vlahutin.

Ambasadorja e BE-së gjithashtu iu kërkoi qytetarëve të denoncojnë abuzimet si dhunën ndaj grave, ashtu edhe ndaj fëmijëve apo rasteve të tjera. Vlahutin iu kërkoi qytetarëve të kenë besim tek policia për të denoncuar rastet e paligjshme.6 Comments

  1. edhekesaj i pelqen te rrije ne Shqiperi ,por ne vilen 1.6 milion euro. nje fjale nuk e tha per drogen. te zente fytin buka e Shqipetareve. TURP>

  2. O–koke -kuqe shko bli dhe ndonje vile tjeter ti ketu ta sugjeroi -edvin -skizofreni-ku ta blesh apo ta ndertosh dhe ta jep lejen e legalizimit shpejt -Lamce-tapia-po mos u bej moral shqiptareve te mos kerkojne azil ku ky vend eshte -ozurpuar -nga njerez te korruptuar duke filluar qe nga ju moj koke-kuqe-.

  3. Te rrine shqiptaret ne Shqiperi!!!! Mire e ke ti moj koke arapkte, po ata sherbim shendetesor nuk kane, siguri nuk kane, droga ka mbytur vendin, policet jane kriminele, trafikantet e qenieve njerezore jane deputete, horrat dhe kurvat jane ministre! Ku te rrine moj!!! Me cfare te jetojne?! Askush nuk iken nga qejfi. Por halli i ka detyruar. Ju rrini e beni sehir. Blini vila.

  4. karaputana mbas gjithe poshtersive qe ka bere me majmunin kinez lu dhe edvin shullazin na beke thirrje qe te rrime ketu .ne do ti cojme gjithe qente e shqiperise qe ti hypin kesaj plehre dhe kur te iki kjo qelbesire te gjithe do kthehen ne shqiperi dhe ishallahmbase kjo me majmunin lu duan te rrijne ne shqiperi .

  5. XIXA i paska futur flakenAndonisit ,sa shpejt marrin zjarr keta kuqalet kur ua permend bemat e poshtera qe kane ne deje. per interesat e tyre kane shtuar kurverine politike, e nder komunitetit te tyre rilindjes. Per theniet e kesaj femre limonade politike me ngjyre te kuqerremte, qe eshte ngjyra e pelqyer e baballareve kuqale, na ben politike qe njerezit te mos emigrojne, se edhe shqiperia eshte ne europe,sipas asaj q i bashkohet genjeshtrave e mashtrimeve te KM. Po si mund te jete shqiperia ne europe kur ekonomia eshte ne minimum jetik, ku shqiperia mban rekord per droge, krim, vjedhje, e mbi te gjitha mashtrimet politike te kesaj qeverie qe e falimentoi kete ekonomi e ka ulur ne minimum te ardhurat per jetesen e popoullit. E cte presim ne nga mashtrimet e kuqales, apo kane frike nga eksodi, se deri ketu ika ardhur durimi ketij populli.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *