• |
ide | kryesore

“Nis” vera, i nxehti dhe moti i kthjellët pushtojnë vendin

Lajme, Të funditDitët me shi duket se i kanë lënë vendin kthjellimeve dhe temperatrave të larta. Pas vranësirave, pritet që ditet me diell të pasojnë fundin e muajin maj, dhe të vazhdojnë përgjatë qershorit, duke bërë që të shijoni ditët e para të verës.

Sipas sinoptikanëve, vijon dominimi i kthjellimeve me vranësira kalimtare gjatë paradites në të gjithë vendin.

Ndërsa pas mesditës vranësirat shtohen gradualisht në territor dhe kryesisht në zonat Verilindore dhe Juglindore ku gjatë pasdites priten shira të dobët dhe të izoluar.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë duke shënuar maksimume termike mbi 31°C, në disa qytete të Shqipërisë.

Era do të fryjë e lehtë dhe rrallë-herë mesatare, me shpejtësi 33 km/h nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det vijon dallgëzimi 2- 3 ballë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *