• |
ide | kryesore

VIDEO/ Policia i sulet gazetarit të Abcnews gjatë protestave në Dibër

Lajme, Të fundit

Gjatë përplasjeve të qytetarëve me policinë në Dibër, uniformat blu kanë sulmuar edhe gazetarin e Abcnews, Neki Feta që po filmonte protestën. Në një video të shpërndarë në rrjetet sociale nga ish kryeministri Sali Berisha, duken filmimet e vetë korrespondentit, që ndërkohë edhe filmon. Gjatë kohës kur polici e sulmon, gazetari i kërkon të largohet, sepse është gazetar.


“Shikoni trajtimin shtazarak të gazetarit në detyrë të ABC, Neki Feta nga narkobanditi me uniformë, Gani Rada dje në Peshkopi! Shikoni videon dhe lexoni mesazhin që dërgon dibrani dixhital“, shkruan Berisha.


sb

Shikoni trajtimin shtazarak te gazetarit ne detyre te ABC, Neki Feta nga narkobanditi me uniforme, Gani Rada dje ne Peshkopi! shikoni videon dhe lexoni mesazhin qe dergon dibrani dixhital. sb"Mirmbrema Doktor. Tek ky link qe do te sjell ne fb, te video ne sekondat 30-55 duket Oficeri Gani Rada, qe shtyn gazetarin e ABC News Neki Feta, me qellim per te mos filmuar. Me respekt"

Publiée par Sali Berisha sur lundi 18 juin 2018

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu