• |
ide | kryesore

Vetingu për gjyqtarin Dritan Hallunaj, KPK: Nuk ka bërë deklarim të remë të pasurisë

Lajme, Të funditProcesit të vetingut sot i është nënshtruar Dritan Hallunaj, gjyqtar në Gjykatën e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda.

KPK thotë se referuar raportit të ILDKPKI thuhet se Hallunaj ka burime të ligjshme për të justifikuar pasurinë, ai nuk ka bërë deklarim të rreme dhe nuk ka konflik interesi.

Sipas hetimit të KPK, rezulton se subjekti ka një apartanent 160 metër katror që është blerë 49 mijë euro. Si burim është një kredi 5 milion lekë dhe kursimet.

Po ashtu sipas hetimit të KPK rezulton se godina ende nuk është regjistruar në Hipoteke. Rezulton se ky apratamen është blerë 300 euro metri katëror.

KPK ka kërkuar pse vlera është shumë më lirë se çmimi i tregut. Subjekti tha se është blerë okazion për shkak të vështirësisë financiare të kompanisë ndërtuese.

Po ashtu Hallunaj ka një mercedes benz me vlerë 1 milionë lekë që është blerë me të ardhura nga kursimet dhe shitjen e një automjeti tjetër.

Sipas KPK subjekti ka depozitë bankare 43 mijë euro.2 Comments

  1. Edhe nje rrospi tjeter kaloi , dale nga dale bodrelloja e drejtesise po mbushet . Rrofshin kurvat qe do bejne drejtesi .

  2. shkelqesise se tij prof. dok. ed rama……duhet te shikohen ne rradhe te pare vendimet gjate karieres, pastaj pasuria. n.q.se do te besh drejtesi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *