• |
ide | kryesore

Fluks i shtuar në Kapshticë, policia shqiptare punon me 5 sportele në hyrje

Lajme, Të fundit
kapshticee.jpgNjë fluks i shtuar i lëvizjes në hyrje të pikëkalimit kufitar të Kapshticës është regjistruar mëngjesin e kësaj të shtune.

Policia Kufitare njofton se ka marrë të gjitha masat për të përballuar situatën dhe për të shmangur vonesat në procedimin e emigrantëve.

Aktualisht, policia shqiptare po punon me kapacitet maksimal, me 5 sportele në hyrje dhe 3 sportele në dalje.

Policia njofton gjithashtu se po bën gjithçka të mundshme për të normalizuar situatën, duke vijuar me procedura të përshpejtuara kontrollet në kufi.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *