• |
ide | kryesore

Tmerri në Genova/ Numërohen 22 viktima nga shembja e urës, makinat “fluturuan” 70 metra larg

Lajme, Të funditDeri tani numërohen mbi 22 viktima nga ura e shembur në Xhenova të Italisë, ku ura 100 metër e gjatë në autostradën A10 u shemb duke zënë poshtë dhjetëra makina.  Sipas burimeve të Ministrisë së Brendshme, 5 persona janë plagosur dhe janë dërguar në spital.

Zëvendësministri për Infrastrukturën dhe Transportin Edoardo Rixi, në një intervistë me Rainews 24, thotë se makinat “bënë “fluturuan” 70 metra larg. Kjo është një tragjedi, një fatkeqësi e vërtetë”.

https://www.youtube.com/watch?v=pBjfUyvtr3wLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *