• |
ide | kryesore

Pjesëmarrje e ulët/ Referendumi i Maqedonisë drejt dështimit?

Lajme, Të funditKryetari i Komisionit Shtetëror Zgjedhor në MAqedoni, Oiver Derkovski në një konferencë për media raportoi për pjesëmarrjen e votuesve deri në ora 17:00. Sipas tij, deri në atë moment të drejtën e tyre të votës e kanë ushtruar 28.83% e qytetarëve me të drejtë vote. Qendrat e votimit mbyllen në orën 19.00 dhe që referendumi të quhet i vlefshëm duhet të marrin pjesë më shumë se gjysma e votuesve. Sipas KSHZ-së deri në këto momente votimi ka vijuar pa incidente të theksuara. ©LAPSI.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *