• |
ide | kryesore

FOTOT/ Me atlete, bluzë të bardhë dhe syze, Xhisiela në Gjykatë për të mbështetur Rexhepin

Lajme, Të fundit


E veshur me një bluzë të bardhë, me syze dhe tërësisht e qetë.

Kështu u shfaq para gazetarëve Xhisiela Maloku ditën e sotme në Gjykatën e Apelit Tiranë ku u dha masa e sigurisë për Rexhep Rrajën.

Ndërkohë që Maloku tha se do të vijojë t’i qëndrojë deklaratës së saj se Rexhep Rraja është i pafajshëm.

Xhisiela mbërriti me vonesë pak minuta pasi u mësua vendimi që Gjykata e Apelit kishte dhënë për Rexhep Rrajën për ta lënë atë në burg. Shkak sipas saj ishte trafiku i ngarkuar.

Po ashtu, ajo kërcënoi dhe median: “Më rrini larg. Një media që do merret me jetën time do ta çoj në prokurori.


13 Comments

 1. Tere pordhe kjo shurra futeni brenda prapa hekurave kete se po tall menderen me gazetare ,me polici ,me prokurori dhe me gjykata.Pse nuk e rracni brenda per kallzim te rreme ,apo dale te miratohet nje here paketa -Anti -shpifje-.

  1. nqs kjo ka bere kallzim te rreme i bie qe edhe nuhu ka genjyer e keshtu bie komplet kauza e opozites. Ore po cu bene vertete ata te PD-se qe nuk ndihen me per kunder dhunimit te femrave

 2. Nuk e kuptoj pse eshte e pa proceduar kjo per deshmi te rreme dhe i ben karshillek publikut .Cfare. Shembulli negativ per moshatatet e saj .

 3. Ok , eshte femer dhe nuk na takon ta paragjykojme pavarsisht gjithçkaje qe ka bere apo thene . Po boll me kete se na u be si aktore hollivudi . Merruni me me akuzen e Nuhut . Une e besoj verberisht vertetesine e tij se te gjitha faktet te bejne ta besosh verberisht . Mos i besoni “te gjatit tone” dhe veglave qorre te tij qe mbasi manipulojne gjithçka dlin dhe bejne moral . Vete kjo vajze e verteton kete qe sapo thashe .

 4. dhjerja me e re e dhjerjes se stalinit rama.kjo i perbin nga 5 a 6 njheresh palla.e kan zbut si kur zbut mecat rraja,roshi e balla,me dajak shpulla e para.
  simboli i RIDHJERJES .e shifeni po kercen sirtaki si mimi kodheli ne tavolina greke.pse jo e ben rama ministre bythlepirje sepse i esht merzitur rames te lepij byth ilir mete,frroku,ndoke,prenge e balili.

 5. U ngrit nje dynja e ter per bythen tende moj zagare e ti del e na ben pordh,tallesh me femrat qe vertet han dhune e skan njeri qe ti mbeshtesi nderkoh qe ty te dolen krah sa e sa por preferove lekun para shpetimit!Ske faj ti mi qelpsir uroj vertet te behesh viktim e dhunes e ta provosh ne lekuren tende ca do te thot te ngelesh vetem e mos te te ndihmoj njeri!Pastaj e morem te gjith vesh qe je dashnorja e atij te madhit,jo te voglit!I biri u fut ne kte llum per te lar emrin e te atit se ishte rehat me tjetren ne krah

 6. Për të gjithë komentuesit që e gjykojnë keq Xhiselën:

  Kjo është thjeshtë një viktimë që duhet të na vijë keq të gjithëve.

  Mos harroni se presioni i familjes rahja, i rilindjes i policisë, që për të mbuluar krimin e tyre të mos reagimit është i jashtëzakonshëm mbi këtë vajzë, pa përkrahje.

  Prandaj pavarësisht se çfarë është e detyruar të deklarojë, vetëm ajo e di të vërtetën që në një kohë tjetër do të bëhet publike.

  Më e pakta që mund të bëjmë për të është të përpiqemi ta mirëkuptojmë, me dëshirën që ajo të jetë mirë dhe e qetë në familjen e saj.

  Shqetësimi ynë i vërtetë duhet të jenë akuzat e oficer Nuhut, për rahjat, shefat e policisë, drejtorin e policisë, ministrin e brendshëm dhe kryeministrin për mosreagimin e tyre në kohën kur ai i ka informuar për çfarë po ndodhte në F.Krujë.

 7. kercen prifti nga belaja

  e moj vajze , shih veten dhe largohu nese do te jetosh me nje fije dinjitet.

  larg mutit se bie ere.

 8. Ajo eshte nje skllave. Shikojeni sa kg peshon, edhe ne Auschvitz njerezit peshonin me shume. Sklleverve si atyre qe shesin voten nuk u kerkon dot te jene “te ndershem” se ata shiten per nje cope buke. Cojeni jashte vendit kete vajze dhe mbrojeni e shihni a do te flase njesoj. Ajo nuk ka asnje pike dinjiteti njerezor per fajin e te forteve pra nuk besohet ne ate qe thote.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *