• |
ide | kryesore

Rexhep Rraja sot në Gjykatën e Apelit për rastin “Xhisiela”, kërkon lirinë

Lajme, Të fundit



Rexhep Rraja, djali i deputetit socialist Rrahman Rraja, do të dalë sot para Gjykatës së Apelit të Tiranës.

Përmes avokatit të tij, djali i deputetit ka paraqitur kërkesën në Apel për lirimin e tij nga paraburgimi.

Seanca do të zhvillohet në orën 10:30.

Gjyqtarja Shpresa Becaj do të shqyrtojë kërkesën e Rrajës për liri dorëzuar që më 8 tetor, ndërsa hetimet për këtë dosjen janë ende të hapura nga prokurorja Mirela Kapo.

Rexhep Rraja u arrestua me 30 shtator 2018. Ai akuzohet për përndjekjen e ish-të dashurës së tij Xhisiela Maloku.

Por kjo e fundit nga ana tjetër ka deklaruar se me Rexhepin ka pasur vetëm marrëdhënie xhelozie dhe se ai nuk e ka keqtrajtuar.



2 Comments

  1. E ka kaluar vetingun kjo? Po te kete kaluar vetingun ky i biri deputetit do dali i pafajshem.KOSTANDINI i partise e beri kasapane dhe e pate sa u denua.Keta jane bijte e Partise .Dhe keta bij te partise gjithmone jane te pafajshem.

  2. Lirojeni sepse nuk ka me akuze ndaj tij , por menjeherre shkoni dhe arrestojeni Xhiselen per kallezim te rreme. Denojeni 5 vjet qe ta shohe picken e s’emes dhe meqe i biri i deputetit nuk e ka perdhunuar lereni ta perdhunojne atje ne burg.
    Dhe keshtu te mos u shkoje me ne mendje vajzave ( mantenutave) te djegin veten me cigare dhe mos jene xheloze se i biri i deputetit mban 4-5 Xhisela njeheresh. SHOQERI E MORAL I FELLIQUR.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *