• |
ide | kryesore

Laboratori i heroinës/ A u dekonspirua operacioni i policisë?

Kryesore, LajmeKanë kaluar më shumë se 24 orë nga zbulimi i një laboratori të përpunimit të heroinës në Has, por ende ka shumë pak informacion zyrtar nga policia rreth aktivitetit të grupit kriminal që zotëronte këtë punishte droge. Deri më tani janë zbuluar emrat e pesë personave të arrestuar: Flamur Bisho Çela, Xhavit dhe Mustaf Shuti si dhe shtetasit me inicialet V.B. e A.SH.

Janë shpallur në kërkim edhe persona të tjerë, identiteti i të cilëve nuk bëhet me dije ende. Këta persona konsiderohen si ‘peshq të vegjël’, kryesisht korrierë dhe të punësuar në aktivitetin kriminal, ndërsa kreu i grupit dyshohet se është larguar jashtë vendit. Burime ekskluzive të Lapsi.al thonë se ‘kapoja’ pritet të shpallet në kërkim ndërkombëtar. Nga të dhënat e deritanishme, shtohen dyshimet për dekonspirim të operacionit policor.

Ndonëse laboratori i drogës mbahej nën vëzhgim prej muajsh dhe madje ka pasur përgjime të personave të përfshirë në këtë aktivitet, duket e habitshme sesi kreu i grupit kriminal ia mbathi jashtë vendit. Dyshimet janë janë se ai është informuar për lëvizjet e policisë, duke konfirmuar edhe njëherë se këtu grupet kriminale në fushën e narkotikëve kanë lidhje okulte me strukturat ligjzbatuese të shtetit. Nga operacioni janë zbuluar më shumë se 100 kg drogë heroinë, si dhe përbërës të tjerë për përpunimin e saj.

Një ditë më parë Policia e Shteti i bëri apel medias të jetë e kujdeshme me raportimet e saj, për të mos cënuar operacionin i cili ende vijon. Po kështu është thënë se një version zyrtar do të komunikohet në ditët në vazhdim. Nga të dhënat e deritanishme mësohet se në gjurmimin e këtij grupi kriminal janë përfshirë edhe autoritetet gjermane dhe DEA amerikane, sidoqoftë diçka e tillë ende nuk është konfirmuar nga Policia e Shtetit.

Ky nuk është laboratori i vetëm i drogës që është zbuluar në Shqipëri vitet e fundit. Më i madhi i zbuluar ndonjëherë ishte ai i vitit 2014 në Xibrakë të Elbasanit, për të cilin pati arrestime dhe persona të dënuar

©LAPSI.al 19 Comments

 1. Eshte merzitur saliu per kete heroinen e kapur,po te vjen FBI sali,Trusti i Geshtenjave ngadale po bie,sali si Korleone me qenin do te ngordhesh ky fund te pret atje ne vicidol

  1. i pa emer e me mut ne tru,esht gezuar edvini qe edhe kesaj here nuk e kapen fatmut geron xhaf ramen.po te kishin qen te saliu i pa emer do e qitnin si stresin me video,,por pasi ti e rama futet olsin ne byth polidhia e fatmut xhafes nuk ka te drejt kontrolli.

  2. Ku ta ketë gjetur vallë Tao-tao këtë qenin e zgjebosur, tëpkë si puna e tij, që ruan nëpër faqet onlinë sapo të dalë ndonjë shkrim që ja nxjerr bojën qeverisë së drogës, nxiton i pari të lehë me ndonjë paçavurë idiote sharjesh, që kujton se janë komente ??????
   Herë del si “i paemër” e herë me dofarë pseudonimesh kot duke dashur të krijojë përshtypjen se janë shumë qenër që lehin në mbrojtje të Taos e padronit të tij dy metrosh.
   Edhe spurdhjaku Braçe e kupton se kësisoj “komentuesish”, veçse e diskretitojnë më keq “ripjelljen” e komunizmit me bojë droge.

 2. Hopa … filluan teorite konspiracioniste… PORT-HALET kane nevoje per klikime dhe te sulmojne politikisht kundershtaret..
  Shikoni sa artikuj , analiza, propagande, akuza te ndersjellta do dalin tani mbi kete laboratroin e droges ne Has.

  Do hane buke dhe keta..

  1. mira ti shko merr edhe ca te qira se po duket qe xhelili e rexhep rrahja nuk te paskan kenaqur.ty mira te blen rrahmani autobus me qenef mbrenda.

  2. Nqs je femër qenke buçe, nqs fshihesh pas emrit të një femre, paske një peng të lindur, pra qenke pederast.

 3. Bosi nuk ka ikur jashte shtetit, por fshihet te rilndja e Edvin Droges,

  sepse:

  BOSI ESHTE TAULANT XIBRAKA NGA LIBRAZHDI QE S’E KA PER HERE TE PARE

 4. Te gjithe ju hapeni kur saliu ne efektin viagra nuk i shohin syte dhe nuk pyet a eshte ari,stalini,ziguri por ju pallon si malok vicidoli qe eshte,dhe ne fun do te ngordhe si qen ne vicidol

 5. Kokaina,heroina drogra te forta miliona euro ka qarkulluar familja berisha,kete e tregoje me se miri fejesa e dite e zenit,qe ka lindur ne borum,ruaju zengjinit te ri thot populli,se ai te mer shpirtin.fejesa me lug dhe piruj te florijte mbi 100 euro shpenzime ky kodoshi i dobicit sali,ky sali qe ka vrare popull per 25 vjet tani na ushqen zenin dhe arminen me luge te florijte,ky eshte dobici i dobicit Sali.

 6. E po nuk paski faj ju o kopilat e Ridhjerjes qe e shani Saliun minute e cast se ai ja u paska shkerdhyer me motra ,gra dhe mamkat juve dhe nuk dini si te hakmerreni me te ,kurse Edvini me ushtrine e tij po ua shkerdhen ne menyre te kulturuar neper zyrat e Freshit,neper qendrat e njesiteve guerilje ,neper zyrat e Shukurinjve edhe ato ngelen te kenaqura edhe juve nuk merziti sepse nuk ju ankohen ato .Prandaj kini dale ne seri -Cyryker -dhe Autike-.

 7. Te shkerdhefte dhe me shume mamane,motren,gruan,vajzen po pate e gjithe familja berisha ne qytet e ne vicidol o rrote kari,saliu ushqehet me luge floriri kurse ti han mutin e ketyre,o rrote kari ti kane mare grate e fisit dhe po ti punojne si masazhatore po i kenaqin dobicat e PD nga veriu dhe ti mbron familjen berisha more komunist i felliqur stalin

 8. Ne nuk dime se çka ndodhur sepse e gjitha mbahet sekrete , atehere si mund te aludojme per dekonspirim(gje qe nuk per here te pare)?

 9. O morr i kuq –i pa emer-qe je Bert 2 autiku ,mos u merzit sepse ju e kini per nder kur ju shkerdhehen motrat e grate edhe mamkat per partine dhe edvine.Dhe ju pederastet e ridhjerjes e kini bere bythen si shpella e dragobise sepse edhe btythen e leshoni per partine vetem e vetem qe partia juaj te jete e forte dhe embrojtur nga armiqte e jashtem dhe te brendshem.

 10. O Stalin mos komento me se je bere bajat me kete lloj gjuhe,ti tregon me zor gjuhen e militanteve te PD,nje keshille,ti bej si te duash

 11. Zeni dhe karmina festojne me luge te florijte bashke me lulin dhe ca nga vicidoli,per ju skiftera,ziguri,fax,stalini masturbohuni me foton e karmines kur eshte ne Dubai

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *