• |
ide | kryesore

Basha: Europa e dëgjoi zërin e shqiptarëve

Lajme, Të fundit


Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar në rrjetet sociale një ditë pas protestës së opozitës. Basha ka shkruar se Europa e dëgjoi zërin e shqiptarëve dhe se është koha për zgjidhjen politike dhe largimin e kryeministrit, Edi Rama.

“Beteja jonë është për Shqipërinë si gjithë Europa!
Europa e dëgjoi zërin e shqiptarëve të bashkuar. Çdo ëndërr për të sunduar si despot lindor, popullin perëndimor të Shqipërisë, do të marrë përgjigjen e merituar. Shqiptarët nuk do të pranojnë kurrë më paligjshmërinë e një qeverie të dalë nga zgjedhjet e faktuara të vjedhura.

Nuk do të pranojnë më zgjedhje fallso të kryeministrit të kapur në krim.
Tani është koha për zgjidhjen politike, largimin e Edi Ramës, qeveri tranzitore, zgjedhje të lira dhe të ndershme. #ShqipëriaSiEuropa”-shkruan Basha.

https://www.facebook.com/lulzimbasha.al/videos/452414565325579/?s=1132062091&v=e&sfns=mo


12 Comments

 1. PO KESHTU THE DHE RRADHES TJETER QE ERUOPA E DEGJOI OPOZITEN .

  PROBLEMI ESHTE SE EUROPA DHE AMERIKA NUK PO NDALIN SE DISKRETITUARI JUVE.
  Ne Angli ti futen kembet ne nje ketpuce kur shkove dhe ta thane troc ‘ DIALOG PA KUSHTE’ .
  Gjermania ta tha troc ‘ DIALOG PA KUSHTE’
  Edhe mones ja shtrenguan llastikun e brekve ne Amerike .
  Kurse ti derdellis kot per te justifikuar budallalliqet qe ben.

 2. Pd se ka lojt asnjehere politiken. Qe kur u kriju shpresat tek rrumuja dhe tek tritoli neper shtylla i kishte. Po ky luli duhet ta kthente pak timonin po ky as mish as peshk o vlla…o lul bej qe sot nje mbledhje dhe falenderoje salen per kontributet e deritanishme ne politik dhe ndaloja kategorikisht te flasi per dhe ne emer te pd.

 3. Ps partija e krimit nuk besoi mund te ket te meta por jo si pdja e 97se ka ber krimet me cnjersore pd-lsi te dyja si parti meritojn ti futeshe ne fucite me acid ne cdo 10minuta me posht kto dy parti e meritoin vdekjen me barbare qe i kan berketij populli shqiptar prndimit per kto parti nazistfashiste .

 4. Lajm i keq per morrat e kuq bytheqire qe i ngjajne brigadjerit te arave.
  Str mbesa e Musine Kokalarit qe pushkatuan eterit tuaj o qelbesira u zgjodh deputete nder kater vende nga Suedia. Tung e kujdes nga hipertensioni.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *