• |
ide | kryesore

Albin Kurti shmang përplasjen me Edi Ramën

Lajme, Të fundit

Në një intervistë për Top Channel, kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti ka folur edhe për marërdhëniet me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama. Kohët e fundit marrëdhëniet mes tyre kanë qenë mjaft të acaruara sidomos pas grevës së studenteve dhjetorin e vitit të ardhshëm kur Kurti doli hapur kundër qeverisë së Tiranës.


“Unë besoj që do të bashkëpunojmë mirë, unë e njoh kryeministrin e Republikës së Shqipërisë kemi nevojë që ato marrëveshje që deri tash janë nënshkruar sa më shumë ti zbatojmë.


Unë besoj do të kishte qene mirë të kemi komisione qeveritare sa i përket politikës së jashtme, mbrojtjes së sigurisë dhe mbrojtjes së burimeve natyrore, por gjithashtu edhe një regjistër të përbashkët civil dhe të bizneseve.

Si dhe Kosova dhe Shqipëria kanë hapësirë mundësi që të integrohen me njëra-tjetrën shumë më shumë se saç aktualisht është rasti, prandaj unë i gëzohem bashkëpunimit që do të kem me Republikën e Shqipërisë sepse edhe nevojat e qytetarëve edhe vullneti im është për këtë gjë” – tha Kurti. Kreu i Vetëvendosje ka qenë kritik edhe për realizimin e marrëveshjeve të nënshkruara mes dy vendeve. ©LAPSI.al

6 Comments

  1. Me pelqeu dicka. Ne shkrim flitet “…per greven e studenteve ne vitin e ardhshem”. E ka parashikuar Kurti ne 2018-en se studentet do bejne greve ne 2020-en?

  2. Kjo leter me ngjan e gabuar jo si eshte shkruar por kujt i drejtohet. Per arsyen e vetme qe ne gjithe ecurine e vet Albini ja shpefytyruar me injorim stoik injorancen dhe injorantet meskin dhe medioker ne ate grade sa injoranca vete dhe injorantet dora vete ndihen absolutisht te turperuar nga injoranca e tyre. Kjo eshte e brendshme te Albini. Vjen prej formimit te tij. Ka bere histori dhe i vetmi qe realisht do mbetet ne histori pavarsisht injorances.

  3. E injoron do thosha une. Se injorantet thjesht dhe vetem duhen injoruar sidomos nga njerez te rralle te formatit te Albinit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu