• |
ide | kryesore

Arrestimi i Rrajës për atentatin ndaj prokurorit, reagon ashpër Lulzim Basha

Arkiva, Lajme, Të funditLulzim Basha ka reaguar për arrestimin e 34-vjeçarit Redjan Rraja, si një ndër autorët e atentatit ndaj prokurorit Arjan Ndoji, Andi Malokut dhe Pëllumb Muharremit, i njohur si “Rrumi” i Shijakut.

Duke iu referuar faktit se Redjan Rraja është i afërm i deputetit socialist, Rrahman Rraja, Basha tha se kjo është në vazhdën e poshtërimit të PS, sepse tregon se është një luftë e pastër mes bandave në pushtet..

Lexoni më tej nga Lapsi.al: 

 Arrestimi i Redjan Rrajës, reagon deputeti i PS-së 

Arrestimi i Redjan Rrajës, vjen reagimi i kryeministrit Rama 

“Fatkeqësisht është në vazhdën e poshtërimit të PS, të qytetarëve shqiptarë, sepse tregon se kjo është një luftë e pastër mes bandave në pushtet. Është tregues i qartë i nevojës për ndryshim të menjëhershëm për zgjedhje të parakohshme, që do iu kthejnë qytetarëve dinjitetin, të drejtën e votës dhe i fuqizojnë duke zgjedhur në Parlament e qeveri njerëz që meritojnë të udhëheqin dëshirat e tyre për ndryshim.

Në funksion të kësaj është edhe turi që sapo ka nisur, një tur bashkëbisedimi dhe dëgjimi, jo vetëm i halleve, brengave e të vërtetës së hidhur si kjo që është shpalosur sot, por edhe të zgjidhjeve, të cilat duhet të prodhojnë një qeveri dhe parlament që të përfaqësojnë interesat e qytetarëve, dhe jo interesat e bandave kriminale, siç tregon dhe arrestimi i sotëm”, tha Basha.9 Comments

  1. LERI TURNETE POR BEJ NDYSHIMET OR HAJVAN ME SAMAR , BEJ NDRYSHIMET RRENJESORE SE ME 1 MILIARD PER QIND JE KRYEMINISTER

  2. “duke zgjedhur në Parlament e qeveri njerëz që meritojnë të udhëheqin ” kshu e mendonte dhe perpara ky loqja kur vuri keta analfabetet qe ka pd sot ne parlament?

  3. Me vilen cfare bere o lulzime e bleve apo do qendrosh me qira te drejtoresha qe kishe ne Bashki,beja me dije shpellareve se populli e di shume mire kush je ti dhe kush qendron pas teje o lulzime

      1. te qifsha un me lulezimin (qe i thu baba) gjith farefisin o suflak shqupist. ik merrja ne goj lulezimit o mjeran kompjuterash o varikars me pages. te dogji e verteta? po mos e shif ti kok loqe, mbylli syt. nuk vil eshte kasolle. ca fatkeqesie qe ekzistojn rrota kari e injorant bathoreje si puna jote. fisqir.

  4. Bej ndonje miting po pate bythe o Lulush se sipas teje 85% e popullit jane me ju,he pra ku e ke popullin!!!nuk ka me Xhelal Mziu qe te bjeri gjithe bashkine ne Tirane,o Lulush ik sa nuk e ke shkrire komplet PDne o deshtak….

  5. ne jemi vend i vogel, sme ruhet mua se ke ka kushuri, te hyshe pakde me thelle dalim te gjithe nje familje, rendesi ka qe u kap edhe ne kohe rekord, pastaj keta si Luli apo Rama qe e bejne politike eshte VK

  6. O Lul mos reago aq fort o burre se kam frike mos trembet Kadriu. Kane ndodh aq shume gjera sa Rama do kishte rene 50 here, por plogeshtia jote politike ose loja qe ti luan i jep oksigjen nje qeveria me paterica te kalbura

  7. O lulu ku I gjete parate per vilen tende dhe kunatit,trego burimet per shpellaret e tu,se keta kercejne perpjete kur salihu I prallis per te tjeret shkojne deri aty sa te qihen ne bythe me njeri tjetrit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *