• |
ide | kryesore

(VIDEO) Dëbora shkakton probleme qarkullimi në qarkun e Dibrës

Arkiva, Lajme, Të fundit


Dëbora ka zbardhur Peshkopinë dhe qarkun e Dibrës. Për pasojë  ka pasur vështirësi në qarkullim.

Dëbora në disa zona ka arritur deri 15 centimentra. Reshje të shumta bore kanë rënë në Lurë, Kala të Dodës, Reç dhe Arras.

Po ashtu, reshje të shumta kanë rënë edhe në fshatra të Zerqanit.  Rruga nacionale Maqellarë – Peshkopi ka probleme me qarkullimin. Automjetet kanë mbetur të bllokuar për mbi 1 orë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *