• |
ide | kryesore

Basha thirrje qytetarëve: Dilni të gjithë në rrugët e Tiranës

-Instant, Lajme, Të funditKryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha iu bashkua sërish protestuesve të Teatrit Kombëtar. Ai u bëri thirrje të gjithë qytetarëve të dalin në rrugë për të treguar forcën e tyre.

“U bëj thirrje të gjithë qytetarëve të Tiranës të njohin vetëm një të drejtë që të njohin vetëm të drejtën e protestës. Nuk ka bandit si Edi Rama që na ndal. Rama ka shumë banditë që të mbajë pushtetin me dhunë. Do të qëndrojmë kiëtu sa të jetë e nevojshme. Prej 24 orësh kemi qenë non stop kundër këtij regjimi gangsterësh.

Nuk ka armik më të egër se Ramavirusi. I bëj thirrje të gjithë Tiranës të derdhet në rrugë sonte për të treguar se Tirana ngrihet dhe nuk bie. Ka nga ata që po bëjnë opozitën e opozitës, por nuk është momenti të merremi me ta” –tha Basha. ©LAPSI.al

https://www.facebook.com/lulzimbasha.al/videos/272166827289700/19 Comments

 1. Sa her do degjojm keto idiotlliqe nga ty o lul. Ja dolem po pastaj. Do na kendosh himnin, dhe do na thuash flm qe erdhet. Jua shperblefsha ne te mira dhe gezime.
  Boll me. Nuk na genjen dot me.
  Karagjoz. Karagjoz i shitur.

 2. po kur u ndertuan gratacelat ngjit me shpin time qe po me marin frymen ku ishe ti, apo kishe mare racionin tend dhe rije urt

 3. Nuk e di ka kush me thote qfare perfaqesojne keto,krye karet e opozitez.Popullin apo qeverine e krimit te droges.Duhet te iken nje ore e me pare ky gjumash.Ska ndonje te djatht qe ta mare Pd .

 4. Do të hysh në zgjedhje me Ramën kryeministër? Basha përplaset me gazetarët: Ai rrëzohet veç me votë, më lini se kam gjithë natën pa gjumë,shko flej o lulush se u lodhe per keta cecene,por nuk ta dine

 5. Bravo legenet e kuq. Si e keni porosine sot? Fajin e ka Luli? Po aibqe e shembi cfare beri? Po turpin a e njihni?

  1. Turp pse duam te ndertojme dica shume here me te mire dhe te bukur se ajo fole minjsh ?
   Turp a ke ti qe ta kane shpelare trurin keto portalistet, analistet, propagandistat etj.
   Tirana do zhvillohet , do ndertohet , do permirsohet, kurse ju do jeni humbesit e medhenj sepse gjithmon perfaqsoni kauza humbse, pa perspektive, mediokre dhe me interesa te ngushta partiake.

 6. Zagari i pare komentues, hajdut imoral rilindas, qe ka marre linkun, e perfaqeson vetem lloin, e sorollopin e origjine nga ka ardhe, e per ke komento, kjo dihet, keshtu e kane stilin guerril narkomanet rilindaspor ,,,, Sot eshte koha, ora e minuti, qe te pa kenaqurit, te vjedhurit, te shtypurit, e persekutuarit nga pushteti pusht i rames, te dale ne perkrahje te mendimit opozitar, pastaj veprimet le ti bejne si popull, sepse forca e tije eshte ajo qe me pak presion e ben kete maskara KM te ike me vrap, si qen i rrahur. Mos u hidhni sa ne dege me dege, per iluzione qe behen per te oksigjenuar absurditetin shteteror, opozita po ju kerkon ndihme, eshte momenti qe edhe populli te jete i ndergjegjeshem me ate qe kerkon, e qe mendon. Kundershtime per apologji te rrezikeshme per percarjen e asimilimin e opozites mos e pranoni kurre, sepse ajo do jete dita e vdekjes perfundimtare e demokracise, por edhe e lirise se njerezve, qe mbase kujtojne se demokracine po ua fal dikush,,,Kurre,, vetem rrevolucioni demokratik rreal, me njerez ideale, popullore kombetare do mund ta benje ate, por e rendesishme eshte domosdoshmerisht largimi me cdo lloj forme i pushtetit pushtues rilindas.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *