• |
ide | kryesore

Meta: Shkatërrimi i Teatrit, akt i programuar shkombëtarizues

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditPresidenti Ilir Meta ka përshëndetur qëndrimin e themeluesit të PS, Profesor Sherif Bundos që dënoi shembjen e Teatrit.

Meta ndërkohë komenton analizën e Bundos, duke shtuar se ky akt nuk ishte vetëm prej cubash, anti kushtetues dhe i paligjshëm, por edhe një akt i programuar shkombëtarizues.

STATUSI NGA ILIR META
I dashur Profesor Bundo,
Ndaj me ju të njëjtat shqetësime, dhe kam bindjen e plotë se shkatërrimi i Teatrit Kombëtar, nuk ishte thjesht dhe vetëm një akt cubash, antikushtetues dhe i paligjshëm, por një AKT I PROGRAMUAR SHKOMBËTARIZUES!7 Comments

  1. Tre vjet më parë, media zbuloi se dy drejtuesit e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, Robert Budina dhe Kastriot Çipi rezultonin të dënuar, disa vite më parë, për vjedhje fondesh të filmave me vendimi të Gjykatës së Rrethit Tiranë, e cila i ka shpallur të dy fajtorë si përvetësues të shumës prej 8.8 milion lekësh dhe për moszbatimin e një kontrate me Qendrën Kombëtare të Kinematografisë (QKK).

    Por, një fakt i ri është zbuluar së fundmi për avokaten e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, Adriana Kalaja. Edhe ajo, si kolegët e sal Budina dhe Çipi, rezulton e dënuar me vendim gjykate për falsifikim dokumentesh dhe shpërdorim detyre. Ngjarja ka ndodhur në vitin 2011, kur Gjykata e Rrethit Gjyqësor Krujë, e shpall fajtore Adriana Kalanë duke e dënuar atë për të dy veprat, atë të falsifikimit dhe të shpërdorimit të detyrës me 18 muaj burg dhe 6 mln lekë gjobë, por me bashkimin veprave penale, u la 1 vit burg dhe 3 mln lekë gjobë.Ja po flet ky qe ska lene gje pa vjedhur dhe del e na ben moral njelloj si keta te aleances

  2. Pse qe te prishesh ish gazermat apo objektet e ushtrise fashiste ndertuar ne periudhen e pushtimit fashist eshte AKT I PROGRAMUAR SHKOMBETARIZUES o fshatari i Cepanit!?

  3. Baftiar-Allende kujton se do te shpetoje. Cfaredo qe te besh ti, o mjeran, ty nuk do te fali krimineli nderkombetar soros&Co, i cili ka pesuar vdekje klinike dhe e mbajne me frymemarrje artificiale. Ata (pasuesit e djallit, antikrishtat) do te shtryllin dhe do te perdorin deri ne fund, pastaj do t’i marri te gjitha parate dhe pronat e paluajteshme, ku i ke dhe ku si ke, stacioni tjeter, do te te cojne ne burg. Ata nuk kane nevoje per sherbimet e tua, ata kane ne sherbim te tyre; ANTINJERIUN rama dhe KOLONEN e V-te lulushin, ti si nevojitesh fare, o palaco!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *