• |
ide | kryesore

2 shqiptarët përdhunojnë italianen e mitur në plazh

Arkiva, Lajme, Të funditMediat italiane raportojnë një ngjarje të rëndë të ndodhur në plazhin e Lignanno. 2 të rinj shqiptarë dhe një egjiptian kanë përdhunuar në plazh një 15-vjeçare italiane.

Të rinjtë ishin larguar nga një qendër pritjeje të emigrantëve në Milano për të kaluar një fundjavë në plazh të dielën e 16 gushtit. Aty kanë gjetur të miturën që ishte shkëputur nga shoqet e saj dhe e kanë përdhunuar atë.

Të rinjtë janë ndaluar nga policia e Udines ndërsa e mitura është dërguar në një spital. Sipas medieve italiane akti është kryer nga 2 shqiptarët ndërsa egjiptiani nuk ka ndërhyrë. ©lapsi.AL3 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *