• |
ide | kryesore

Konferenca për mbrojtjen e drejtorit të policisë/ Rama i vë sërish gjoksin Ardi Veliut

-Instant, Kryesore, LajmePasi mbrojti vlerat e demokracisë, të protestës, të qeverisë së tij që ndryshon nga paraardhëste dhe pasi bëri diferencën mes manifestimeve të drejta dhe të padrejta Edi Rama iu përgjigj negativisht kërkesës numër një të protestuesve për dorëheqjen apo shkarkimin e Ardi Veliut.

Shpjegimi/ Dy standartet e Ramës për Lleshajn dhe Ardi Veliun

Armand Shkullaku: Edi Rama mes Ard Veliut dhe Ard Daullxhiut

“Nuk mund të dorëhiqet Drejtori i Policisë me protesta”, tha ai gjatë një telekonference për shtyp, duke theksuar se edhe dorëheqja e Lleshit ishte morale. “Vrasësi u arrestua, çfarë duan më shumë këta”, ngriti tonet kryeministri.

Për të mbrojtur atë që se lëshon kurrë, Rama u kthye një dekadë më parë, në periudhën e 21 janarit, duke përmenduar jo vetëm që Basha atëherë ministër i brendëshëm nuk e dha dorëheqjen, por që edhe drejtori i përgjithshëm i policisë, Hysni Burgaj u shtrëngua të mos zbatonte urdhrat e prokurorrisë për fletë arrestet e lëshuara.

“Ardi Veliu është një figurë për tu respektuar nga të gjithë se është i drejtë dhe i ndershëm, ndonëse jo i pagabueshëm. Ai nuk ka lidhje me krimin dhe korrupsionin që shpesh e ka njollosur uniformën e policisë së shtetit”, këmbënguli kryeministri.

Videoja skandaloze/ A është idiot apo mashtrues kryepolici Ardi Veliu?

Videoja barbare/ Rama bëhet njësh me kryepolicin Ardi Veliu

Rama e çoi mbrojtjen e drejtorit të përgjithshëm të policisë në absurd kur e përkrahu Veliun edhe për shpifjen ordinere ndaj, Zaida Çobos, asaj nënës të atij birit që e cilësoi rugaçe dhe me shfaqe të huaja (shiko lart).

“Ardi Veliun, kur po fliste në komisionin parlamentar e filmuan pa djeninë e tij – tha ai- Eshtë njësoj sikur të filmosh Saliun me Ilirin në ato takimet e tyre sekrete”. Aq idiotesk qe ky arsyetim sa mbledhjet e komisionit të sigurisë i barabit me takime të fshehta duke mos e vënë theksin tek mentaliteti i Veliut, por tek mënyra se si iu përcollën publikut ato që nxorri nga goja shefi i policisë. Por me sa duket Rama është i vendosur të mos e lëshojë Ardi veliun deri ne 25 prill.

©Lapsi.al22 Comments

  1. As që mund të krahasohet Rama jo me Ramizin por edhe me Enverin në paraqitjen e tij publike prej një psikopati.
   Dëgjova se paska mbajtur dy orë monologje në konferencën online të shtypit.
   Pashë vetëm pak sekuenca të kësaj “konference”
   Kam vënë re se kur kapet gafil në gënjeshtra flagrante, ai shfytyrohet dhe e humb kontrollin edhe të aktrimit.
   Ndryshe nga “fjalimi” i tij i parë pas kthimit nga SHBA, që disa gazetarë aktrimin e tij patetik e cilësuan si një “fjalim të bukur”, me sekuencat që pashë në konferencë, dukej kjartë se e kishte humbur tërësisht kontrollin e mëndjes.
   Shenja karakteristike për të kuptuar gjëndjen psikollogjike të Ramës, është lëvizja e pakontrolluar në 360 gradë e bebeve të syrit.
   Kur ai kalon në këtë fazë, mund të dëgjosh prej tij marrëzitë më të mëdha.

   1. Me këtë rast i rekomandoj Genc Sejkos, që në memet e tij mjaftë të gjetura, veç fotove të përdorë edhe videot.

 1. Zjarr e flake protestat ne Dhjetor 1990,
  protesta prap dhe ne ket Dhjetor 2020,
  ahere me Ram Aline plot 30 vite me par,
  tani ne 2020 me nje tjeter Rame Gomar,
  se keta Rama bajga ne 1990 edhe 2020,
  Protesta dhurojne per shqiptar te shkret,
  o Popull shqiptar ne do vehten te shpetosh,
  ket zgjebs Rama bajgen duhet ta shkelmosh!

 2. Mjafton të kujtojmë faktin se më 21 janar, pas 4 vrasjeve shtetërore me urdhër direkt nga Berisha, ky i fundit i çoi me anë të badigardit të vet një valixhe me para familjes së Hekuran Dedës, e cila natyrisht nuk u pranua.

  Edhe gjatë krimit të Gërdecit, ai dërgoi badigardin e vet me valixhen me para, vetëm që ta prisnin në një takim.

  Para që edhe në atë rast u refuzuan.

  Ndaj Berisha tërbohet kur shikon se familja Rasha pret e përcjell Edi Ramën, sepse mendon se gjaku blihet me para.

  Siç ka tentuar të bëjë vetë, që pasi vriste, dërgonte valixhet me para, me shpresën se do ta falnin.Ramalluk mos perdor haloperidolin ti nuk e kupton ku te con ai ilac,kete ilac e ka eskluzivitet vetem specijet si salih karaxhic berisha,ti je akoma i ti o loqja e majte e salihut

  1. Pa shiko mirë se mos ke ndonjë informacion të saktë nga Mero Gëlbaza ?
   Sipas informacioneve të sigurta nga Tao Palla Berisha ju ka dërguar një furgon plot me euro familjes së Hekuran Dedës

 3. KETA DUHET ME I SHFAROS SE JANE SEMUNDJE NGJITESE QE NUK IKEN PO NUK E SHKATERROVE PERFUNDIMISHT . VAZDHDOJNE AKOMA ME TEORITE E TYRE TE GENJESHTRAVE DHE LAVAZHIN E TRURIT DHE MBESHTETEN NGA INDUSTRIA E IDIOTEVE ME PAGESE QE NGRITEN VETE .
  DUHET TI JEPET GRUSHTI I FUNDIT KETYRE KERMAVE MAVI.

 4. Po si mund ta heqi Ardin,ate e ka Dylberin e tij ,Jane te dy gorrilla ,po ta kini vene re si ja pstrojne morrat me dhembe njeri tjetrit,here i ulet Ardi ne preher here Ramiu fresk me gjethe palme ju ben Mero gelbaza Carlo bolja Lorenc muti qenit Frok dhemb kalburi Sokol masturbimi dhe mut i mutit Spartak ngjala .

 5. Zigur Qarri,"Rilindasi"Edvin D'Rama është gënjeshtar patologjik. thotë:

  Edvin Escobar D’Rama eshte gati te shesi te”gjith”rilindasit per te ruajtur pushttetin e tij,e jo më zagarin Ardi Veliu.
  Por mbas largimit te kapterr/zagarit,do te kerkohet largimi i skizofrenit,perversit,drogaxhiut,hajdutit Edvin D’Rama.

 6. I duhet policia me ard velin drejtore sa ka mbaruar korrjet po magazinohet e pastrohet malli shperndarja sa ka filluar me çarter e skafe dhe kur te mbaroi shitja do shohim do e rinovoin kondraten do hap konkurs kush do sjell me shum € te shefi

 7. o koqe karoqe loqe ti i pa emer po 21 janari u be revolucion per te vrare kryeministri ballat qoret u sulen mbi kryeministri po kisha qef njie koqe plumbi ta hante ne bythe rama

 8. Ju bajgat me siper, harruat Saliun dhe 21 Janarin!?
  Cadrat kobure, stlolapsat pistolete, thikat me helm,…….jane qelluar ne distance nga afer,………garda dhe policia beri detyren, une nuk dorezoj zinxhirin e gardes,…….. u vrane 3 por do ishin vrare edhe 3000,……..une nga dritarja e zyre time dhe 4 snaipera te tjere ne tarracen e Kryeministrise do ta vrisnim Edi Ramen…..
  Harruat, 2 Prillin ne Shkoder, Remzi Hoxhen, Sokol Olldashin, Gerdecin, 150 vrasjet ne Tropoje…………….

  Yyyyt plehra, funderrinat e kombit!

  1. Ik mor te qifsha robt me gjithe 21 Janarin tend. Harrove furgonat me gure qe kishte sjelle Taulant Balla e gjithe protestuesit kishin nga 200 euro qe i kishte financu Tom Doshi per te bere rremujen. Harruat tym e flake e makinat permbys qe i vut flaken. Harrut benzin qe e futet. Spartak Ngjela para se te behej protesta tha jemi gati te ecim mbi kufoma.

   Dhe qershia mbi torte o robqir eshte se ai qe i vrau e keni Kryetar Rilindje ne Mat.

   Ik te qifsha robt fryhu me sufllaqe.

   1. Quentin,
    une kam shkruar per jete njerzish dhe jo per furgona me gure e makina o te shkerdhfsha ty dhe gjithe rracen tende.

    1. Po kjo o mamqire nuk ishte jete njeriu qe e varu ai mallisti djalin e shkrete? Ju qifsha robt se dhe ai qe vrau me 21 janar e graduat ne Kryerilindes dhe kete policin tjeter po e nxirrni palagur.

     Ti vetem shqiptar sje more gjakmut.

 9. ca tha ajo robi ne durres para ca ditesh:

  “te te rroje zaho, linda dhe te gjithe cfare ke”

  e uroji nga zemra ajo
  edhe pse ka 1 vit pas termetit

  me kta fiton gjithmone gjatosh-palloshi

 10. Pa shiko mirë se mos ke ndonjë informacion jo të saktë nga Mero Gëlbaza ?
  Sipas informacioneve të sigurta nga Tao Palla Berisha ju ka dërguar një furgon plot me euro familjes së Hekuran Dedës

 11. Ngjashmëria me situatën që po kalon Shqipëria është tmërrsisht e ngjashme.

  Sot në Shqipëri “zezakun e shtëpisë” e ka zëvëndësuar ai që përfiton nga politika.

  “Zezakët e shtëpisë” sot janë fëmijët e Ilir Metës, që studiojnë në Angli.

  Është i biri Sali Berishës, që nuk ka asnjë ditë punë në librezën e tij, por është milioner.
  Shkoni ne proteste o shpellkare po ju pret stres salihu

 12. Hej dreq, c’me kujtuat Mero Qeron e bythes pushteteve dje te koqet e Saliut sot te byth e Ramiut

  Por kam nje kopje te asaj c’ka Menderi ka shkruar kur rrinte poshte boleve te Saliut
  ma beni kabull o njerez e hidhini nje sy – “Edi Rama ne gjygjin e divorcit me Matilda Makocin, atesine e Grigorit ja faturoi bab Kristaqit…etj, etj”
  nuk po zgjatem me tej se nuk dua tju mbush me teper me respekt per kete Menderin qe sot ha bajgat qe nxjerr pikerisht ky Edi Rama per te cilin ka shkruar ato xhevahire dikur!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *