• |
ide | kryesore

Për të mos u humbur/ Laert Vasili i dehur në emision, shihni se si flet përçart (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditDebatet televizive në Shqipëri kanë degraduar në një farë feje ku jo vetëm shfaqen lloj-lloj personazhesh, që shpesh nuk përfaqësojnë asgjë, por në shumë raste nuk kanë as etikën më minimale dhe as denjojnë të shkojnë në emision të dehur.

I tillë ishte rasti i sotëm i aktorit Laert Vasili gjatë emisionit “Politikon” të Alfred Lelës në Ora News. Aktori që prej shumë kohësh ka dalë si analist në studio televizive, shpesh si ithtarë i Edi Ramës dhe i rreshtuar haptaz kundër kolegëve të tij që kërkonin mbrojtjen e Teatrit Kombëtar, sonte dhuroi një shfaqje banale në gjendje të dehur. Edhe pse aty e kishte thirrur Alfred Lela, Vasili shprehej se e kishte ftuar në emision, Artur Zheji, i cili faktikisht ka kohë që është larguar nga ky televizion.

“Kosova të mbledhë trutë e kokës. Nuk ka Kosovë, ka Shqipëri”, shprehej ndër të tjera Vasili në një monolog të pakuptimtë që e nxirrte atë edhe më qesharak në sytë e atyre ishin në studio dhe natyrisht të publikut të gjerë. Bashkë me tonin e tij të lartë të zërit, në studio përhapeshin edhe stërkalat e pështymave dhe avujt e alklolit. Shihni videot më poshtë të shkëputura nga emisioni.

©Lapsi.al
28 Comments

 1. KY LAERT VASILI ESHTE NE VENDIN E 3 SI BYTHLEPIRES I EDI RAMES DHE LAL DHJERIT,PAS CARLO BOLES BOLINO DHE MJERO GELBAZA KELLIRES thotë:

  KY LAERT VASILI ESHTE NJE BYTHLEPIRES E EDI RAMES DHE LAL DHJERIT

 2. Ky kokrra e zogut te gomarit. Po mire tua bajn se e meritoni nji si ky pernate. Jua lot pikat, Ket rrace meritoni me pas mramje per mramje ne TV, se ju shkon gjumi mire. O ju ju marrofte Zoti ma zi se ju ka marru

 3. Nje burre i vertete e ruan ekuilbrin edhe i dehur. Me kujtohet polemisti i madh Christopher Hitchens qe edhe pse shkonte i dehur rendshem ne pothuajse te gjitha debatet nuk pati kurre asnje shkarje logjike. Burra legena e BQ si Laerti te tille mbeten si esell e si te dehur.

 4. Ca rrot kari hahahaha i qiu robt ju beri lavash me shkume e presion te ftuarve aty:). Kshu eshte kur i japin hapsire televizive te droguarve, pijaneceve dhe te cmendurve.

 5. “Debatet televizive në Shqipëri kanë degraduar në një farë feje ku jo vetëm shfaqen lloj-lloj personazhesh, që shpesh nuk përfaqësojnë asgjë, por në shumë raste nuk kanë as etikën më minimale dhe as denjojnë të shkojnë në emision të dehur…..”

  Cfare mendon Lapsi per personazhe si Bushati, Shkullaku, Lubonja, Grida Duma, Frok Cupi, Mark Marku, Gjonmarkaj… qe bredhin nga studio ne studio dhe japin mejtime te vyera per politike, ekonomi, ushtri, drejtesi, urbanistike, arqitekture, shendetesi, arsim, drejtesi, sport, histori, bujqesi, art……

   1. Ja edhe nji militant idiot qe i duket tastatura si kallshnikov.
    Militant tipik qe flet ne shumes dhe seksualisht i frustruar. Ndoshta nga bilja e vogel, apo nga qe akoma ska gjete nonji furnelle te ngrohte.

  1. Kemi bythqirin gjitholog.e kemi ekonomist,doktor,polic,diplomat,hajdut,vrases,tradhetare,jevgjit,dhunues grash se burrave iu a mer ne goj.

 6. Keta jane ata shoket e Edvin droges qe vet quhen gjitholloge, ja si e shendrroi diturin, menqurin, burrerin, ndershmerin, trimerin Shqiptare Edvin droga, jazek ju qoft drejtuesve te emisioneve te tilla, pasi Shqiptaret nuk e meritojn ket lloj inteligjence te droguar

 7. Një gjysëm grek me profesion aktor e një gjysëm grek tjetër me profesion bojaxhi, dalin të dehur apo të droguar në ekranet televizive e bëjnë garë me njeri tjetrin duke bërë monologje patetike për të treguar se sa shumë janë “patriotë shqiptarë” duke sharë shqiptarët e lëvduar serbët, e kush aktron më nirë.
  Këto janë të përbashkëtat e Edvinit me Laertin
  Njeri shkurtabiq e tjetri dy metrosh.
  Njeri një hiç e tjetri kryeministër.
  Këto janë ndryshimet

 8. Duhet të ketë një nen apo vendim të KM, siç bëhet për masat gjatë pandemisë, që në tekevizione publike , personave që ftohen për debate, tju bëhet testi për drogë apo alkool

 9. SHOKU BYTHLEPIRES NGAQE KA ZERO ARGUMENTE PER TE MBROJT ATA QE I LEPIN BYTHEN ME DASHJE KA SHKU I PIRE NE EMISION QE DESHTIMI I TIJ TI NGELI ALKOLIT.

 10. ORE PO ZHEI KU ESHTE . AI ZE I MUNGON TAVOLINAVE TE RRUMBULLAKTA . AI ZE ZOT ESHTE ME I DOMOSDOSHEM SE KURRE . NDERSA KY KURVA QE KA PIRE DIHET SE ÇMODEL ESHTE , LEPIJ KETEJ E LEPIJ ANDEJ .

 11. Me kurva se krejt mbase i bie te jene ata/o plehra qe bejne emisione politike dhe jo vetem por edhe emisione baxhellash me sfond politik qe ftojne kesisoj monstrash,turpi u rendofte mbi varre,brez pas brezi !
  Ky dordoleci,nje hiç asgje eshte,e beri Zheji me gjasme fton nje ze kunder popullit ne mbrojtje te edvin palles dhe ja rezultati !!!
  E keni pare se si percillet,shkumon,mezi e mban eksitimin ne raste kur sulmohet opozita ?E keni pare Eni Vasilin ?!E keni pare perversin Sokol Balla(qorri) sa militant eshte,po mediat qe kane kesisoj palaçosh,pronaret çfare jane ?Ata te topit jane inceneratore plehra,ne sherbim te mafias !Ky i news24 eshte nje funderrine bythqire qe ska kufinje si plehre !!!Keto te Ores jane nen administrimin e narcos !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *