• |
ide | kryesore

Përplasja në Elbasan, policia arreston tre persona

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditTre persona ka shoqëruar deri tani Policia e Elbasanit pasi sekuestroi pamjet e kamerave të sigurisë rreth zonës ku ndodhën incidentet paraditen e sotme, që shoqëruan vizitën e kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD-së Lulzim Basha me rastin e Ditës së Verës.

Mësohet se po punohet për identifikimin e pjesëmarrësve të tjerë të sherrin që ndodhi sot në Elbasan, përmes pamjeve filmike të kamerave të objekteve në zonën ku ndodhën përplasjet.

Thirrjet “Rama ik” shoqëruan vizitën e Ramës gjatë ditës së sotme, ndërsa fyerje banale iu drejtuan Lulzim Bashës nga mbështetësit e PS-së, teksa më pas pati përplasje verbale e fizike mes simpatizantëve të të dy palëve. Reagime për incidentet pati nga të dy krahët e politikës.

Lexo më tej: Tension politik në vend të festës, Elbasani e pret ‘Ditën e Verës’ me sharje e dhunë fizike  4 Comments

 1. KM-ja mundohet kot se nuk mund ta mbaje pushtetin me force. Ky vetmashtrohet kur pretendon te

  beje si regjimet autoritare te Erdogan, apo ai kinez. Ato vertet jane regjime autoritare por nga ana

  tjeter kane bere hapa gjigand ne ekonomin, kane nzjerre miliona nga varferia, kane zhdukur pothuajse

  papunesine dhe kane rrite mireqenien e sigurine e popullit ne menyre te qendrueshme dhe progresive.

  ndersa KM-ja jone me rilindjen e tij ka vjedhur e shperdoruar cdo gje qe u ka dale perpara, kane

  perkeqesuar ne menyre dramatike nivelin e jeteses , kane zhbere cdo arritje demokratike te demokracise

  duke e perqendruar pushtetin ne nje dore te vetme. perballe popullit sot qendron nje kaste te

  pangopurish, zhvatesish te pameshirshem te parase e te prones publike, qejfli mejhanesh e hotelesh

  luksoze qe as nuk ua ndien per hallet e problemet e popullit por shqetesimin me te madh kane se

  ku ti shpenzojne parate e vjedhura e si tia nzijne jeten popullit.

 2. Ti qish robt gestapove me kostum sportiv e godet xhajen e shkrete 70 e ca vjec. Kriminela muti. Hajt se do ju qihet baxhella shpejt o ushtare te Narco-shtetit.

 3. Kur nuk ngrihesh do te vije radha dhe ty te trokasi krimi ne dere. Prandaj ikni nje ore me pare nga ai vend matrapazhesh e hajdutesh, beni gati valixhet hapi duhur. Ai vend eshte pjelle e se keqes shekullore brez pas brezi.

  Ndersa maskarai qe hodhi poshte kete burre me thinja po i them nenes dhe babes se tije , shikoje pjellen tende te keqe besoj se jeni krenar per te. Keshtu e keni testament brez pas brezi te shikoni poshte mendimin ndryshe. Far e keqe primitive qe nga koha e pellazgeve.

  IKNI IKNI NJE ORE E ME PARE PO JU DHA MUNDESIA.

  1. O Rei o bythqir Korçe nuk ikim nga Shqipëria që ta gëzoni ju qelbësirat mavi por do ju qijmë farefisin në 25 prill 2021 dhe pastaj do ju fusim në burg e sekuestrojmë pasuritë dhe Shqipërinë do ta gëzojë populli.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *