• |
ide | kryesore

PD e PS përplasen fizikisht në Elbasan në “Ditën e Verës”/ Kush akuzohet?

-Instant, Kryesore, Lajme

Festa e “Ditës së Verës” është shoqëruar prej akteve të dhunës dhe përplasjes së simpatizantëve të Partisë Socialiste me ata të Partisë Demokratike. Ndryshe nga çfarë parashikohej për shkak të pandemisë së COVID-19, qytetarët janë mbledhur në rrugë pranë njëri-tjetrit duke rrezikuar shëndetin.


Kanë qenë mbështetësit e Partisë Socialiste ata që nisën të parët të ofendonin me fjalor banal liderin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, më pas edhe simpatizantët e PD vijuan duke brohoritur në korr “Rama ik”. Situata u përshkallëzua duke mbërritur deri në dhunë fizike mes palëve.


I menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i dy liderëve të këtyre partive.

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, paralajmëroi kryeministrin Rama të mos kërcënojë qytetarët me banditë me armë në brez, si dhe u shpreh kundër dhunës së shfaqur në Elbasan.

“Nuk mund të na ndalë dhe nuk do të na ndalë më dhuna. Është ditë feste, ditë shprese, kur dielli do të shndërrisë. Për një kohë shumë të gjatë ky qytet është mbajtur në vend numëro, nga ushtruesit e dhunës sot, nga bandat e Elbasanit që me pistoletë në brez shoqëronin kryeministrin në ikje. Unë e di që qytetarët e Elbasanit nuk e duan dhunën dhe mezi e presin ditën e shpresës dhe ndryshimit. Shpresa dhe ndryshimi po vjen, dhuna nuk do ta ndalë dot. I them kryeministrit, mos guxo të kërcënosh qytetarët e Elbasanit me banditë me armë në brez”, u shpreh Basha.

Ndërsa prijësi i listës së PD per Elbasanin, Gazmend bardhi publikoi emrat e pjestareve te krimit te organizuar që provokuan incidentin pasi “shoqëronin sot Edi Ramën të armatosur dhe nën mbrojtjen e Policisë së Shtetit”. KELMEND YMER XHAFERRI, ka qënë më parë i dënuar për disa vepra penale dhe i përfshirë në incidentin kundër punonjësve të policisë në Elbasan tek Tregu Ushqimor, duke thyer me forcë postobllokun e policisë.

NINO, anëtar i krimit të organizuar.

MARSEL RROKAJ, anëtar i krimit të organizuar dhe djali i Agron Rrokës, drejtori i burgut Elbasan.

ERIS SKILJA, anëtar i krimit të organizuar.

NALDI METAJ (i njohur me pseodonimin BABALJA), anëtar i krimit të organizuar.

GËZIM RUSI, anëtar i krimit të organizuar.

Nga ana e tij kryeministri Edi Rama e quajti një shfaqje vulgare atë që ndodhi, duke akuzuar opozitën se kërkon konflikt e përçarje për të marrë pushtetin.

©Lapsi.al

72 Comments

  1. Une Di veq nje gje te theme keta njerze qe perplasen Mes njeri tjetrit ose shahen per Pune partishe dhe per disa zuzare dhe hajduta Qofshin majtaze qofte djathtaze ne shekullin 21. 2021. Jane primitive kafshe te pa edukume dhe hajduta te njeres pale ose te tjetres . More njerze kshkoni dhe votoni per te keqen me te Vogel me 25 Prille dhe ndoshta me ndihmen e Amerikes drejtsise e re. Do te qoje ne burg kriminelet si Sali Berisha dhe ilir Mete dhe ne kaq mund te bejm e Jo te rrahin mes njeri tjetrit per disa hajdute

   1. O DANI pederasti te shkerdhefte qeni nenen ty Rames drejtesis se ‘re’ ambasadoreve rrokeve e skileve te krimit te organizuar sepse populli shqiptar do u qij robt me 25 prill✌✌✌✌✌

 1. ahah sa shpejt e gjeten fajtorin keta te lapsit ..

  ”” Kanë qenë mbështetësit e Partisë Socialiste ata që nisën të parët të ofendonin me fjalor banal ””

   1. Po qetsohu , qetsohu se do te pushoj zemra . Nuk eshte problemi se shkon nje bajge si puna jote ne eslef te gomereve, por na duhet vota jote per zgjedhjet. Pa ty nuk foton dot lulushi.
    Qetsohu , se ka dhe me keq.

   2. He, ha byrek aty dhe shkruaj ndonje koment.
    E pa gjithe Elbasani dhe te tjere qe kishin ardhur nga gjithe Shqiperia, se kush e filloi sherrin.
    Ishin trimat e Bashes qe filluan per te prishur takimin e Rames. Me Rama ik, Qen bir qeni, etj.
    Pastaj filluan ata te PS: – Basha, Basha, te q.fsha motren.
    Dhe Basha qe thoshte:
    – Me plasi per motren. Ohoo, une nuk kam moter.
    Aman, vetem mos me shani nga babi Sala.
    Thic ka thane Andi, mirupafshim ne 2029…

   3. Keni tete vjet qe beni gam- gam dhe m… i keni ngrene Edi Rames. M… do i hani edhe shume vite te tjera o legenat e Sali Berishes.

  1. Te thuash Rama ik qenka te ofendosh me fjalor banal?

   Ju prek sedra liderit dhe nuk duroni dot me, sa keni marr gardistet, policet bashkiak civilia dhe rojet e hashashit e po godisnit ato me floke te thinjura aty?
   Keni prek fundin, tani nuk ju ka ngel gje tjeter dhe eshte e keshillueshme qe te organizoni ceta ne cdo cep te Shqiperise me vullnetare te partise dhe te ndeshkojne aty ne vend kedo qe shan punet e partise dhe i thote liderit ik!

 2. Nqse e shqeteson fjala e lire e qytetareve atehere te dergoje garden ti largoje, por jo ca halabake rrugesh me arme ne brez. Turp per kryeministrin qe shtyp qytetaret e i kercenon me halabake rrugesh!

   1. O kokkashte, pergjigju me argumente argumentit te Altinit, apo si sufllaqe qe jeni deri tek produktet e brumit shkon argumenti.

  1. Keni tete vjet qe beni gam-gam dhe m… i keni ngrene Edi Rames. M… do i hani edhe per shume vite te tjera o legenat e Sali Berishes.

 3. Ai tipi me kapele te bardhe qe shoqeron Ramen dhe qe dhunon ate plakun ka ne krah nje cante qe perdoret zakonisht per te mbajt pistoleten.

  1. uhuhuh O Neri,, o i bukri i shpendeve… o burekaxhi i shqupit. Nga e more vesh ti qe ato lloj cantas perdoren zakonisht per te mbajtur pistolata ???

   1. Me ty eshte e kote te merresh sepse ti je krejt i gatshem te besosh qe ai kishte ne cante botimin e fundit te”Fenomenologjise se Shpirtit”, mjafton ta thote Edi Rama.

 4. Shpresa e vetme e KM-se dhhe rilindjers se tij eshte kercenimi me konflikt, dhe perdorimi i forces se

  pushtetit dhe parase se piset per te mbajtur pushtetin me cdo kusht kunder deshires dhe vullnetit te

  palekundur te qytetareve per te sjelle ndryshimin. Jetesa e tij dhe e tyre ne nje bote luksi te shfrenuar,

  ku brenga me e madhe e tyre eshte ku te gjejne ndonje ndonje Nusret per te shpenzuar parate e per

  tu harbuar, i ka verbuar dhe nuk i lejon te shikojne mjerimin e tmerrshem qe i kane sjelle popullit.

  Ata nuk e shikojne dhe kuptojne se ata sot per sot jane sinonim i se keqes qe na ka zene, qe lar-

  gimi i tyre eshte shpresa e vetme qe Shqiperia te marre fryme e te nise ti kthehet normalitetit.

  Une personalisht dhe besoj shume te tjere si une nuk besoj se opozita do te sjelle mrekulline, dhe

  problemet e shqipetareve do te marrin fund por besoj fuqimisht se kushdo qe ta marre do kete marre

  mesim dhe nuk do ta perdorin pushtetin ne menyre kaq abuzive dhe harbute sa keta qe jane sot ne

  pushtet. Eshte mire ta kuptojne dhe te mos presin qe zemerimi i popullit te arrije piken e vlimit.

 5. Keta mavite jane bere te frikshem , e dine se dyert e burgut i kane te hapura dhe qe po ju tundet toka nen kembe dhe kerkojne me te gjitha menyrat te mbajne pushtetitn . Por eshte tepr vone , me kete qe i kane bere shqiprise nuk ka burre nene ti mbroje me , edhe ata e dine se u ka ardh fundi . Si nje çakall i kapur ne leqe nuk dine se çbejne dhe kerkojne te riumfojne me te gjitha menyrat . Pallosh , ky eshte fundi yt tragjik .

 6. PDja e ka ne gen dhunen qysh se ra ne duart i agjentit serb S.Berisha,keshtu kane vepruar historikisht me antimitingje dhe me dhune verbale dhe fizike ndaj kundershtareve,prandaj dhe nuk kane per te ardhur me ne pushtet,pasi nuk shkeputen dot nga dhuna dhe per sa kohe nuk do ta kuptojne qe jemi ne demokraci ku kushdo ka te drejte te simpatizoje apo te votoje ke te doje dhe ku pushteti meret me vote dhe jo me dhune,ne opozite dhe ne minorance do jene…

 7. Ky karremi sot quhet : te ndezim dhe mbajm gjall militantizmin. Edhe te paret e katunit argetohen edhe il popolo gjendet si kola ne pune. Ja pra ku u bene 250.999 vende pune .

 8. Tani qe po e shikoja me vemendje del qe pothuajse te gjithe shoqeruesit e Rames kane ne kah canta te tilla. Te jete uniforma e re rilindjes thua?

 9. Me demek Edi paska dergu ca bythqime me flamuj te PD per te prish mitingun e vete, duhet me qene bythqire me e besu keshtu i bie qe ju qe besoni se ka provoku Rama jeni pak pedera

 10. Kur dëgjoi dymetroshi disa të thirrura në Tiranë “Rama ik”ndërsa po mbante fjalim për vaksinat, duke drejtuar dorën nga të rijtë që thërrisnin, tha se edhe këta duan vaksina për “tërbimin”, pra i quajti qenër.
  Në demostratat e 2018 e 2019 ishin me dhjetra mijëra protestues studentë e qytetarë opozitarë.
  Me studentët 2e tgjidhi”, pasi ju kërkoi atyre që ta merte vetë drejtimin e protestës e një pjesë e tyre u nashtruan.
  Ama kur bulevardi u mbush me dhjetra mijëra protestues në mbështetje të opozitës me thirrjet Rama ik që dëgjohej deri në Durrës , si burracak ja mbathte nëpër qytete të vogla ku bashkitë i sillnin disa dhjetra punonjës të tyre që të dëgjonin e të shihnin karagjozllëqet e tij nën mbrojtjen e policisë.
  Po ta kishte bërë ai vaksinë kundër tërbimit me kohë e të kishte dhënë dorheqjen, sot nuk do të shihte më në çdo qytet ku do të shkojë, “të tërbuar” kundër tij.

 11. Nuk ishte perplasje militantesh PD-PS!
  Ishte konflikt mes vendalinjve elbasanas qe ishin para Hotel Skampa duke pritur Lulzim Bashen dhe jabanxhinjve pas Rames qe shkoi aty ne po ate ore.
  Jabanxhinjte ishin sjelle me autobuze te paguar nga Taulant Balla, mbikqyresi i qeverise per Elbasanit.

 12. Rama e shikon humbjen dita dites dhe kerkon Konflikt
  Opozitat ne cdo vend kerkojn ose bejn provokime dhe qeveria qendron gjithmon me e terhequr
  U kujtohet 21 janari ku Berisha donte te therriste tubim per te pare mbshtetjen dhe u terhoq sepse nuk ishte koha te mateshin forcat e mbshtetesve
  Sepse ishte ne qeveri
  Dhe sot qeveritaret duhet te ishin me tolerant ne ket dite feste
  Po ne fakt qenderon ndryshe Basha kerkon qetsin e kjo qetsi eshte detyre e rames
  Z k.m. kerkon konflikt sepse vetem konflikti i ka mbetur si shanc i fundit kesaj qeverie

  1. Ti vetem Durrsak sje mer te qifsha robt. Ata qe ti i quan malok o robqir jane njerzit me hallexhi e punetor dhe qe rrine ne pune te vet e kerkojne me te miren e te drejten per veten e tyre. Nuk jane si ti qe hapesh bythesh me te qenurit “Durrsak”, por bythqir cun.

 13. Ne pame kryeministrin qe merret ne mbrojtje nga ca kriminele ordinere!
  Kjo ishte ajo qe bashe ne Elbasan.
  Eshe ne 1997 z. Fino nuk e mbronin kriminelet po Garda e Republikea.
  Ky eshte me shume se fundi i shtetit, eshte pushteti i krimit!
  Nuk e di si do justifikoje drejtesia pafajsine e Rames pas 25 prillit

 14. keta cecenet e PeDes jane per tju qi motrat e grate .Kerkojne gjullurdi se e dine qenuk fitojne kurre me vota 25 Prilli po vjen dhe keta moterqire do shkojne per lesh fillo nga Sali Shpellari e Lyl qyrraveci e dil te katunari me i fundit

  1. Pse ato qe ti quan cecene te shkordhejne ty grua e motra, kjo eshte fatkeqsia jote personale o nevriku analfabet qe fillo fjaline me germe te vogel, nuk eshte fatkeqsi kombetare!

  2. O analfabet, ata qe ti i etiketon “cecene” jane njerez dinjitoz qe duan veten e tyre me shume se partine e liderin e san dhe luftojne kunder padrejtesive. Ti o moterqir “jocecen”, mund te kesh ndonje pune ne Rilindje por dije se je nje skllav i perjetshem ne shpirt. Bythqir lulishtesh!

 15. Kurse -vemjeve-mavi po ju qihen motrat dhe grate dhe prape te rroje -partia -therrasin.O bijte e ferrave dhe semaforeve mja u perpoqet se ne pidh te kurvave tuaja do vini mbas dates 25 prill .Te fala dhe atij moter dhe grua qirit komentues -agroni-

 16. Edhe komentuset ne nje linje me ramen te gjithe shajn se e 1 muaj kane byrek pastaj do paraqiten vullentar nga P.D. me çertifikat 8 vjecare ne profesion mos shani o te shar

 17. “Çeçenë” qënkan shqiptarët për ty bajgë enveriste.
  Çeçenët janë një popull luftarak që kanë luftuar për lirinë e tyre nga rusët pushtues.
  Ti a mos je ndonjë krimb i Millosheviçit apo Vuçiçit .
  Shko e shih në Tropojë kullat e malësorëve.
  Kanë mijra vite që jetojnë në ato kulla edhe kur disa popuj europianë jetonin akoma nëpër shpella.
  Soji tënd i ndyrë ngaqë prindërit e gjyshërit i kanë jetuar në kasolle kashte pranë moçaleve bashkë me bagëtitë, e ngelën bagëti nga mëndja.
  Mbi 80% e shqiptarëve falë Zotit janë malësorë, e malësorët janë pjesa më cilësore e një populli sepse jetojnë në ajrin e pastër të maleve dhe e kanë mbrojtur gjithmonë lirinë e tyre e jo si ju fundërina skllevër që mbanit në qafë beun për të kaluar moçalet.

 18. Filozofia e dhunës, e vetmja konstante e opozitës në 30 vite! Nga goditja me antitank e kryeministrisë tek djegia e institucioneve, aktorët kryesorë, Berisha, Meta e Basha,byrektore te byrektores se ps cecene shpellkare maloke te pd sot qenkeni ushqyer mire nga guzhina berisha ne shefe elona meco,plot me dy byreqe prandaj po masturboheni me foton e rames qe berisha ja u ka dhene,ate me pallen jashte,kur të ktheheni ne shtepi qihini dhe motrat vajzat mamkat tuaja,qe të pillni sa me shume cecene e shpellkare qe salihu ti perdite mish per top

 19. Pse ça priste derdimeni?Ta prisnin me lule.Shkon e provokon në festë.I rrethuar nga kriminela të etur për gjakKështu kanë qënë që nga 1941 organizatë kriminale por që dhe tani pas 8 vjet shkatërimi të Shqipërisë vazhdon me dhunë.Mos të harojnë që dhe ata të tjerët janë shqiptarë patriotë dhe vjen një moment që të veprojnë.Dhe po vepruan dinë si ti përgjigjen dhunës.

 20. Edvin ShkerdhRama i’a ka arrite qellimit!
  Ma n’fund u ndame ne DY copa.
  Kjo asht arritja ma e madhe e RIDHJERJES,
  PERCARJA E POPULLIT!
  Kete deshti t’a bente edhe me Kosoven,para 2 vitesh.
  Edvin ZHDUKU!

 21. Permundimisht Rama fiton me 85 mandate dhe bohet sulltan me kte fare opozite, si njohes i Elbasonit me sa fytyra pashe mo aktivw mu duken ato banda e LSI me Pjerin Xhuvanin ne krye.

 22. Sot ne festen e Dites Veres ne Elbasan (pasdite) nje i ri i semure me Covid-19 25-vjecar hidhet nga dritaret e spitalit Elbasan!
  Eshte rasti i 6-te i te semureve me Covid qe zgjedhin vetvrasjen per ti shpetuar “Shendetesise falas”

  Pritet te dale Manastirleshja e ta numeroje si suksesin e rradhes se qenef-qeverise Rama!

 23. Ishin trima edhe deri ne 2005, po i rrahu Saliu si qener e i rrasi ne burg. Kur kane policine ne krah behen trima, po nuk e paten kerkojne strehe ne gop te Anetes

 24. 15 mars 2008, mesditë ora 12:05 një shpërthim i fuqishëm tronditi Tiranën, ndërsa krateri i tij u shënua pak kilometra më tutje në fshatin Gërdec në Vorë.

  Teksa minutat kalonin ajo çka kishte ndodhur ishte e paimagjinueshme, 26 të vdekur e mbi 300 të plagosur dhe me 100 shtëpi të rrafshuara.

  Këto ishin pasojat e shpërthimit në punishten e demontimit të municioneve shtetërore.byrektori dhe karlepirsi shpellkar stalin

 25. O njerez Luli nuk ka asnje shanc keto zgjedhje.
  Qe te kuptoni pse ndodhi perplasja qe ishte aq sa ishte, degjoni Ilir Meten, dhe shikoni reagimin e Ilir Meres tek partia me policet bashkiake. Mundohet me cdo kusht te tensionohet situata ne menyre artificiale.
  Ne vend qe lideret politike te bejne thirrje per qetesi, ata vete godasin njerez dhe aq me teper punonjes te shtetit ne detyre.
  Mos bini pre i interesave personale.

 26. O DANI pederasti te shkerdhefte qeni nenen ty Rames drejtesis se ‘re’ ambasadoreve rrokeve e skileve te krimit te organizuar sepse populli shqiptar do u qij robt me 25 prill✌✌✌✌✌

 27. O DANI pederasti te shkerdhefte qeni nenen ty Rames drejtesis se ‘re’ ambasadoreve rrokeve e skileve te krimit te organizuar sepse populli shqiptar do u qij robt me 25 prill✌✌✌✌✌

 28. sot në Ditë e Verës u dëshmua se liderët e partive politike të opozitës shqiptare, mbeten thjeshtë frymëzuesit e moralit të forcës dhe jo të forcës së moralit që i rikthen pakicat përmes rrugës demokratike në pushtet.

  E kanë dëshmuar se mbijetojnë përmes dhunës që në vitin 1991. Në vitin 1992. Edhe në vitin 1996, 1997 dhe në 1998, po e po. E kështu deri tek revolucioni i molotovëve të 2019. Për të ardhur tek dhuna në kryeqytetin e Ditës së Verës, në këtë pragzgjedhjesh të 25 prillit 2021.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu