• |
ide | kryesore

Avokat Spartak Ngjela tregon pse nuk është martuar asnjëherë

-Instant, Arkiva, PikanteAvokati Spartak Ngjela ka qenë i ftuar sonte në spektaklin “Në Kurthin e Piter Pan” në Tv Klan, ku është përballur me pyetjet e sikletshme të vogëlushëve. Një e tillë ka qenë edhe pyetja përse ka vendosur që të mos martohej asnjëherë.

“Më dukej vetja si më i lirë mos martohesha, por ju mos e bëni këtë gjë” – tha avokati.

Si mund t’ju a shpjegojmë fëmijëve martesën me pak fjalë? Pse njerëzit duhet të martohen në jetë?

“Martesa është për të krijuar pasardhësit dhe për të pasur një grua me të cilën do bashkëpunosh në jetë” – tha Ngjela.5 Comments

  1. Sepse aksioma anglo-saksone thote qe mos u marto, por bieri me dore, zoterinj. Me falni po nuk e debaton, ben vetem monolog. Eshte profesionist.

  2. Ngjela e thote vete….martesa eshte bere per te patur femije….
    Ngjela nuk ka koqe….prandaj nuk eshte martuar kurre…..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *