• |
ide | kryesore

Patozi për Bashkim Finon: Zjarrfikës i sherreve tona të egra dhe të pazakonta

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditAstrit Patozi kujton Bashkim Finon si fikës zjarresh politike dhe për sensin e humorit.

Në një postim në Facebook, Patozi shkruan se Fino ka lënë një zbrazëti jo të vogël në politikë.

Bashkim Finon do ta mbaj mend si kundërshtarin në parlament, që nuk të linte ta harroje. Pasi shfaqej vrullshëm dhe papritur herë pas here, edhe pse nuk shquhej për protagonizëm të sforcuar.

Nuk e di pse i kishte caktuar vetes një si rol gardiani, sa herë trajtoheshin tema të pushtetit lokal, pasi në ato raste kthehej në problem edhe për të tijët.

Por mendoj se ai do të kujtohet më shumë për sensin e veçantë të humorit dhe për kujdesin e vazhdueshëm për të fikur zjarre në debatin gjithmonë të ndezur të politikës sonë agresive, jo vetëm në stinë fushatash.

Sot mora vesh se Bashkimi nuk ia doli dhe mendova se ai ka lënë një zbrazëti jo të vogël në atë cepin e vet të politikës, të cilin besoj se e kishte zënë pa kapërcyer mbi të tjerët. U prehtë në paqe!” 6 Comments

  1. Shko edhe ti bashke me te, qe te mbyllesh sadopak “zbrazesine”, qe na la largimi; i nje hajduti, i nje bastardi pa asnje vlere dhe fare ordiner, o hipokrite, o vdektare, o mjerane, o kriminele te pashpirte!
   Shpetuan ca qindarka, te pavjedhur, nga taksat e shqiptareve, qe ku derri i pangopur, i vidhte ne vijim, pa e rruajtur fare!
   Tani vazhdoni qe t’i thurni lavde njeri-tjetrit derisa t’ju vij vdekja, atehere do t’i lani te gjitha krimet bashke dhe sebashku!
   Mallkimi i shqiptareve, mos iu ndafte, BASTARDE te ndyre!

 1. Te ishin te gjithe vertete kaq te mire sa jane pas vdekjes do jetonim ne nje park me lule shumengjyreshe. Ne fakt nje bythqir iku e shume bythqira mbeten.

 2. Patozi, per te ardhur keq. Mos qaj o debil se sa me shume te vdesin nga ju aq me mire I behet ketij vendi. I shkofshin mbrapa. Ferri I Dantes ju pret. Shen Pjetri I ka mbyllur dyert e parajsen per ju.

 3. “Sherreve tona”, Patoz???

  Nje dite, elefanti dhe miu po hipnin mbi ure.
  Ura filloi te lekundej nga pesha.
  – Eh si dridhet ura nen kembet tona, o vella!, – ia priti Miu.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *