• |
ide | kryesore

Video/ Schalke rrëzohet nga kategoria: tifozët sulmojnë autobusin, lojtarët ia mbathin

-Instant, Sport, VideoÇmenduri në Gjermani me lojtarët e Schalke 04 që janë sulmuar nga tifozët e tyre pas rënies nga kategoria. Një kthim i trazuar në qytet për ekipin pas disfatës në fushën e Arminias që sanksionoi zbritjen matematikore në ZëeiteLiga me katër javë avancë. Një grup ultrasish pritën për autobusin e Huntelaar & co: jo vetëm një sulm verbal, por edhe një sulm fizik. Lojtarët u detyruan tia fusin vrapit. Klubi gjerman u largua nga Bundesliga pas 33 vjetësh (nuk kishte ndodhur që nga viti 1988) dhe komentoi në tëitter: “Dhemb më shumë sesa pritej, kjo ndjesi ta shpif”.

https://www.youtube.com/watch?v=GQ2KfQLJrLQLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *