• |
ide | kryesore

U votua dhe numërua elektronikisht, shpallet rezultati te njësia 10 në Tiranë

-Instant, Lajme, Të funditPartia Socialiste ka fituar në Njësinë 10 në kryeqytet ku për herë të parë u votua elektronikisht. Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi ka qenë në shkollën “Qemal Stafa” gjatë dhënies së rezultateve për KZAZ 40. Celibashi tha se as KQZ nuk është njohur më herët me të dhëna dhe logimi është për herë të parë. Gjatë natës është kryer importimi për KZAZ 40.

Rezultatet janë shfaqur live për opinionin publik dhe janë si vijon:

PS 6007 vota

PD 4550 vota

LSI 628 vota

PSD 208 vota

Boiken Abazi 179 vota

Në këtë njësi kandidati më i votuar ka qenë Fatmir Xhafaj, pasi kryeson me 2795 vota. Shumë vota ka marrë edhe kandidati i Partisë Demokratike Agron Shehaj. Partia Demokratike ka marrë 1200 vota më shumë se në 2017. Partia Socialiste bie me 200 vota.4 Comments

  1. Stresi djali i një spijuni komunist si Sali Lusha ..Stresi djali i një hajduti Pulashe ështe trime në rrjetet socjale?????????? thotë:

    Wow ?

  2. Me.gjithë këtë qeverisje bastarde popull bedel, voton ramën

    Kosova 10 vjet shtet votojnë me.bazë meritë

    Mos u ankoni përditë për çdo gjë dhe votoni ripjelljen pas 8 vitesh skandale

    6000 vota njësia 10 flasin vetë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *