• |
ide | kryesore

Video/ Haaland, një përbindësh që 13 vjeç: shiko golat e norvegjezit

-Instant, Sport, VideoErling Haaland është qendërsulmuesi më i kërkuar në Europë, edhe pse është në moshë shumë të re. Lojtari i Borussia Dortmund spikati me kombëtaren e Norvegjisë në Botërorin e 19 vjecarëve dhe më pas shpërtheu në futbollin që ka rëndësi me zhurmë golash. Pikërisht për këtë fakt ai është profili i menduar nga shumë klube të rëndësishme për të përforcuar skuadrën e tyre, por sic duket ka qenë një specialitet që Haaland e ka patur që në moshën 13 vjecare, e dëshmuar nga një video e publikuar nga e përditshmja norvegjeze Stavanger Aftenblad që ka treguar se që atëherë ai dinte të bënte diferencën…Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *