• |
ide | kryesore

Akuza për pastrim parash, lihen në burg kunati dhe ish-truproja i Rezart Taçit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
RezartApeli i Posaçëm ka lënë në burg Artur Ballën, kunatin e biznesmenit Rezart Taçit dhe ish-truprojën Bledar Lilo, të cilët akuzohen për pastrim parash.

Po ashtu, i përfshirë është dhe Rezart Taçi, i cili është shpallur në kërkim nga autoritetet.

Dyshohet se personat e sipërpërmendur, kanë bashkëpunuar me dy italianë, Francesco Zummo e Fabio Petruzzella, si edhe një zviceran në skemën e pastrimit të parave.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *