• |
ide | kryesore

Pantone zbulon ngjyrën e vitit për vitin 2022

-Instant, StilTeksa shumë prej nesh do t’i kalojnë ditët e fundit të 2021 duke reflektuar mbi ngjarjet që kanë ndodhur, autoriteti global i ngjyrave Pantone ka qenë tashmë i zënë duke ecur përpara për të vendosur për nuancën që do të përmbledhë më së miri vitin 2022.

Të mërkurën ajo zbuloi Very Peri, një nuancë mëtrik që kompania thotë se kombinon qetësinë e qëndrueshme të blusë me një infuzion energjik të së kuqes. Është hera e parë që kompania prodhon një ngjyrë në vend që të zhytet në arkivin e saj para-ekzistues, një vendim që ishte një element jetik i procesit të përzgjedhjes së këtij viti.


Është fjalë për fjalë më e lumtura dhe më e ngrohta nga të gjitha nuancat blu. Për shkak të asaj ngjyre të kuqe, ajo prezanton një ndjenjë fuqizuese të risisë, dhe risia është ajo që gjithë secili prej nesh po kërkon.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *