• |
ide | kryesore

Video/ Nisma brilante e Borussia Dortmund: “Tifozë dizenjojeni ju fanellën tonë”

-Instant, Sport, VideoNë 112 vitet e historisë së Borussia Dortmund, tifozët kanë parë dhe lojtarët kanë veshur fanella të panumërta: nga ato më klasiket te ato të thjeshta, të ndezura, moderne apo ekstravagante, duke përfshirë edhe të futura në memorje për gabime që lidhen me ekseset e modës. Por ajo që të gjitha fanellat kanë patur të përbashkët është se ato përfaqësonin komunitetin BVB në mbarë botën, që klubi i lidh me kaq shumë kujtime dhe histori, dhe që ka gjetur gjithmonë kritika dhe preferenca.

Këtë herë Dortmund ka mendoi diçka krejt të veçantë: “Ne duam të dizajnojmë fanellën tonë së bashku me të gjithë ju për sezonin 2023/24. Sepse fanella jonë na bashkon dhe na përfaqëson të gjithëve, në të mirë ose në të keq. Prandaj, ne duam të mbledhim sugjerimet tuaja: qofshin këto të punuara me grep, të pikturuara, të animuara në 3D ose me printim të thjeshtë, nuk ka rëndësi! Dizenjojeni ju kompletin tonë!”Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *