• |
ide | kryesore

Rushaj e le Bashen, ai i gjen zevendes Alibeajn

Arkiva, Të funditDisa ditë pas përplasjeve të dhunshme para selisë blu, Partia Demokratike e kryesuar nga Lulzim Basha ka bëre disa ndryshime  në mbledhjen e Këshillit Kombëtar. Pas ngjarjeve te 8 janarir dyshohet se eshte larguarme vullnetin e tij shefi i grupit parlamentar Rushaj.

Kryetari Basha është shprehur në mbledhje se drejtimi i Grupit Parlamentar i ka kaluar Enkelejd Alibeaj, duke hequr kështu nga detyra Alfred Rushajn.

Rushaj nuk ka bere asnje prononcim politik por Bashes qe pas perjashtimit te Berishes, dhe ai nuk ka qene prezent as ne parodine e sotme ku u sanksionua perjashtimi i mbeshtetesve te foltores.4 Comments

  1. Rushaj eshte deli fjale,t’a pish ne lule.Ne lagjen tone njesia administrative 8 ka bere fushatë qytetare.E.kam mbeshtetura per ate qe eshte.Me vjen mire ❤️🙏 qe keni njerez te tillë që mendojnë ndryshe nga kryetari i shkarkuar i Pd

  2. E habiteshme si kombinoi nje formim europian qe pretendon Lulezimi me nje formim islamist si Alibeaj. Ndoshta ishte edhe si pune sihariqi i SHQUP-it ne vigjilje te vizites se Erdoganit qe do te veje ne Parlament. Keshtu miku i Rames gjeti edhe nje mik te zellshem ne PD.

  3. Për të siguruar “vazhdimësinë” e vet dhunoi zgjedhjet e majit 1996 dhe e çoi Shqipërinë në kaos, gati në konflikte civile në janar-mars 1997 dhe pushtoi institucionet qendrore në shtator 1998. Populli ia hoqi të drejtën e “projektuesit dhe ndërtuesit”, por ai mbeti “drejtor i studios PD” dhe me vetëm 41% të votave u kthye në krye të vendit në 2005 pasi “studioja tjetër politike PS” ishte ndarë në dy pjesë për “ideale”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *