• |
ide | kryesore

Plas gallata/ Të gjithë sfidojnë Ilir Metën me poezi në Facebook

-Instant, Arkiva, Syri i Lapsit


Një poezi e Naim Frashërit dedikuar Korçës në mes të dëborës.

Ishte Presidenti i Republikës Ilir Meta që nxiti në rrjetet sociale një sfidë poetike e cila më pas u bë virale.

Sfidës iu përgjigj fillimisht aktori i humorit, Agron Llakaj, të cilës iu bashkuan edhe aktori Salsano Rrapi.


Ndërsa Leonard Koka, vëllai i ish-ministrit Lefter Koka zgjodhi të recitojë të njëjtën poezi.

Biznesmeni Gjergj Luca iu përgjigj me “Kandari” të Nolit.


10 Comments

  1. Poezia quhet Elegji ne pleqeri per te shkreten djaleri dhe jo Kenga e kandarit. Gjithesesi ende nuk eshte e vertetuar qe i perket Çajupit.

 1. Agron llakaj dhe ai bisnesmeni ju ka trashur sh koka ( kur trashet koka zvogelohen pjeset e tjera te Trupit Mos u mbani se jeni,mos u mbani se keni.

 2. Per Korcen perseri
  Kicua me nje elegji

  Binte bora flloqe-flloqe
  Lis me Lis e Vidh me Vidh
  Ulerinte Mona per koqe
  Ulerinte Likja Per pidh

  1. E kuptuat presionin e katunarit te durresit ate qifsha rracen pisa hijena ne krah te likes i boni leket koka e karit narit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *