• |
ide | kryesore

“Aman me këto pasthirrmat në mes të natës”/ Plas e qeshura në dëshminë e Ahmetajt

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditMe gjithë tensionet dhe debatet maratonë në komisionin hetimor parlamentar për inceneratorët nuk kanë munguar edhe momentet pikante.

Gjatë dhënies së dëshmisë së zv.kryeministrit Arben Ahmetaj ai është ndërprerë në një moment nga kryetarja e komisionit Jorida Tabaku.

BATUTAT

Ahmetaj i drejtohet Tabakut: Do të lutesha edhe për transparencë të më lejoje se dhe e lodhur je...

Tabaku: Unë jam shumë e qetë.

Ahmetaj: Po unë nuk të thashë që nuk je e qetë. Të thashë që je e lodhur. Ke gjithë ditën. Uaaaa, po hëëë miii…

Tabaku: Të lutem se këto pasthirrmat tani në mes të natës… të lutem!

(Plas e qeshura)

Ahmetaj: Pasthirrmat në mes nate janë ku janë…

Tabaku: Zoti Ahmetaj, respektoni këtë komision.

Ishte ora 22.30 dhe ndoshta ministri Ahmetaj kishte të drejtë në këtë pikë. ©LAPSI.al8 Comments

 1. Eshte e pamundur te besh nje proces serioz me kaq shume gra. Keto zakonisht e kane mendjen nese burrat me te cilet nderveprojne ne ambjentet e punes duan t’i qijne apo jo. Ne pergjithesi nuk kane pike kurioziteti, ambjcie apo fiksimi per te kuptu a zgjidh nje problem/ ceshtje komplekse. Ai i thote uaaa asaj i shkojne mendja direkt tek kari, dhe kjo eshte me seriozja ne kete kontekst. Imagjino ca ndodh me cupelinat e Rames. Eshte fatkeqesi kombetare qe keto tani i gjen kudo ne permasa qe nuk i gjen as ne Finlande, nje shtet i fiksuar me barazine gjinore por qe akoma e respekton deri diku. Shenje kapitullimi total shoqeror.

 2. OBORRI I KRYEKALBESIRES ME NE KRYE MADAME LINDA DHE LOLITAT JANE TURPI QE NJE DITE DO TE BIEN thotë:

  Kurvare hajdute qe nga burri I kurves me te madhe Madewell (Linda) qe udheheq kurvat e oborrit te kryehajdutit e deri tek hajdutet dhe hajdutet si Balluku me nje ton maske ne fytyre ky I peshtiri Ahmetaj e te tjere!!!!!!O zot ku ka Rene Shqiperia!!!!!kur zoti do ti ndeshkoje kete fare bastarde qe Po e vjedhin dhe nuk kane te ngopur ZOTI VONON POR NUK HARRON!!!!

  1. Nuk te vjen turp qe thua,edhe i votojne.asnje shqiptare jashte zyrave te shtetit nuk i voton keta perbindesha antishqiptare,keta bandito-hajdute te felliqur.duke pare % e votimit si ne zgjedhjet lokale dhe ato te pergjitheshme,keta jane ilegjitime.mer sufllaqen e haje shpejt se ta morì ai qe ke ne krah.pty

   1. Mos peshty se do ta lepish prape, ne 6 mars do fitoje serisht Rama. Meqe erdhi llafi, une votoj PD, por cfare do kishe thene ti nese do kishte fituar Lulja me si erdhi puna? ndaj te them, do ta lepish , nese nuk e ke lepire tashme!

 3. Kurvat e patinuara te ishullit dhe kodoshet nuk pranojen kurre se vjedhin 🤮🤮🤮 thotë:

  Dhe pak respect qe kishim per zonjen Tabaku u shua (kjo nuk eshte kategoria e Lolitave te ishullit te narkos krueminister dhe madames qe I drejton ,Por sot ajo e pa veten keq te gjykosh kurvat e kodoshet gje dhe bejne gjera te turpshme kurre nuk pranojne se I kane bere )Zonja Tabaku ka ngelur mbrapa sa tradhetoi mentorin zotin S B dhe I shkoi gjarprit L B .keqardhje !!!!!😒😞😞

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *