• |
ide | kryesore

Ukraina mesazh familjeve ruse: Gjeni djemtë tuaj në këtë faqe në internet, janë ushtarë të vrarë apo të kapur rob!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditMinistria e Brendhsme e Ukrainës ka hapur një faqe në internet ku ka video dhe foto të ushtarëve rusë të kapur rob, apo dokumenta të ushtarëve rusë të vrarë në përpjekje me forcat ukrainase. Sipas qeverisë ukrainase faqja është hapur për të ndihmuar familjet ruse të mësojnë më shumë për djemtë e tyre ne front. Faqja është www.200rf.com dhe ka foto dhe video të ushtarëve rusë. Përveçse i vjen në ndihmë familjeve ruse, kjo faqe është pa dyshim edhe një mënyrë për të shkurajuar ushtrinë ruse nga lufta për pushtimin e Ukrainës./Lapsi.al2 Comments

  1. hahahaha i vret dhe i tall. Se do arrinte Rusia te shpartallohej dhe te poshterohej ne kete pike, se kisha besu kurre. Lavdi Ukraines. Vdekje Ruseve

  2. Cinizem i neveritshem, si e qeshura me siper, ashtu edhe njoftimi i Ukraines qe pasi siguron armatim e mbeshtetje dhe kerkon ushtare te huaj ben rolin e shtepise funerale.
    Populli rus nuk e meriton kete trajtimm, qofte edhe per faktin qe kunder Hitlerit shpetoi shume vende e popuj ne Europe. Mos harrojme qe Ukraina ishte ne krah te Hitlerit ne ate kohe.
    Cdo popull ka pikat e erreta te historise se tij dhe sot eshte rradha e ruseve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *