• |
ide | kryesore

Bilanci i fundit nga Ukraina: Vramë 5300 ushtarë rusë, shkatërruam 191 tanke e 29 avionë luftarakë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditMinistria e Mbrojtjes në Ukrainë ka bërë publik bilancin e fundit nga dita e pestë e luftës nga agresori rus.

Ministria ukrainase njofton se deri më tani ka vrarë 5300 ushtarë rusë, raporton “BBC”.

Sipas zyrtarëve ukrainas, 191 tanke, 29 avionë dhe 816 transportues të blinduar të personelit ushtarak janë shkatërruar nga forcat ukrainase.2 Comments

  1. Mos nxirrni kto lajme se po beheni qesharake me keq se tregimet me partizane njehere e nje kohe. Situata eshte komplet tjeter atje. Hyni ne Tik Tok dhe do shihni dhe mos je referoni mediave fake

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *